• New title for a=>html, img=>alt
 • امسال بهترین زمان برای خرید مسکن است

  تصویر روز: با توجه به رکود چندین ساله و همچنین انتظارات رونق بازار به نظر می رسد امسال بهترین زمان برای خرید مسکن است.

  سید محمد فاطمی عقدا کارشناس ارشد بازار مسکن در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: نگاه به برنامه ریزی ها و تحولات ۷۰ ساله بازار مسکن در کشور نشان می دهد پس از دوره رکود با جهش قیمت ها روبرو شدیم.

  وی افزود: با توجه به انباشت تقاضا و کاهش قدرت خرید، بازار مسکن بدترین رکود را در سالهای اخیر داشته است اما اگر وارد دوره رونق شود و دلالان و سرمایه گذاران به این بازار روی آورند باز هم ممکن است با جهش شدید قیمت مواجه شویم به همین خاطر توسعه می کنیم کسانی که مسکن را برای سکونت و مصرف خود نیاز دارند اقدام کنند که قیمتها در کف قرار دارد.

  فاطمی عقدا گفت: وامهای مسکن هم در برخی شهرها کمک خوبی برای خرید است اما در کلان شهرها باید سیاست های متمایزی در حوزه پولی و بانکی در نظر بگیریم.

  وی اظهار داشت: همچنین برای گروه های کم درآمد نیز ضروری است تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شود. رئیس اسبق مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی گفت: دولت همچنین باید مسکن مهر را تکمیل و واگذار کند تا بتواند بازار اجاره‌بها را نیز کنترل کند.

  وی افزود: امسال می توان انتظار رونق بازار مسکن را داشت اما افزایش قیمت نخواهیم داشت. این کارشناس هشدار داد: اگر دولت از بخش دولت و کاهش هزینه های آن در بازار مسکن حمایت نکند باز هم در آینده با جهش شدید قیمت مواجه خواهیم شد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دو + بیست =