• New title for a=>html, img=>alt
 • یارانه ۳۰ درصد مردم حذف می شود

  تصویر روز: پورابراهیمی گفت: یارانه ۳۰ درصد مردم که قرار است دولت حذف کند، صرفا به موضوع اشتغال جوانان اختصاص خواهد یافت.

   سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور در مجلس شورای اسلامی به صدا و سیما گفت: یارانه ۷۰ درصدمردم جامعه، طبق روال و با همان مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت خواهد شد.

  وی تصریح کرد: سازوکار حذف یارانه ۳۰ درصد مردم، بعضا در کمیسیون تلفیق بودجه مشخص شده است و بعضی از آنها نیز در اختیار دولت قرار دارد که می تواند بر اساس آن محاسبه کند.

  محمدرضا پورابراهیمی اظهار داشت: با اجرای قانون بودجه (با تصویب در صحن علنی و تأیید شورای نگهبان)، یارانه این افراد حذف می‌شود و منابع حاصل از آن صرف اشتغالزایی خواهد شد.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: سازوکار ایجاد اشتغال با اعتبارات تامین شده از محل حذف یارانه ۳۰ درصد مردم در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد، اما برخی پیشنهادها هم ارائه شده است.

  وی پرداخت یارانه سود به کسانی که متقاضی وام اشتغال هستند، پرداخت یارانه سود مرتبط با واحدها، مجموعه‌ها و بنگاه های اقتصادی چه در بخش کشاورزی و چه در بخش صنعت، خدمات و فعالان اقتصادی صادرکننده و پرداخت برای بهینه سازی مصرف انرژی برای واحدهای صنعتی را از جمله این پیشنهادها دانست.

  پورابراهیمی تاکید کرد: این پیشنهادها بعد از طرح و تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نهایی خواهد شد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  19 − پنج =