• New title for a=>html, img=>alt
 • تولید پژو ۲۰۸ در ایران + عکس

  تصویر روز: در آینده نزدیک شرکت مشترک پژو و ایران خودرو در تابستان آینده تاسیس می شود.

  به گزارش شبکه خبر ژان کریستف کِمارمدیرمنطقه آفریقا-خاورمیانه گروه خودرو‌سازی پژو به نشریه اینترنتی فرانسوی چلنج گفت: این گروه هفته گذشته مجوز سرمایه گذاری در ایران را دریافت کرد. وی افزود: اکنون گام بزرگ بعدی تاسیس شرکت مشترک در تابستان سال ۲۰۱۶ است.

  پژو به تازگی و پس از۴ سال توقف، تحویل قطعات ( به ایران) را هم ازسر گرفته است. پژو ژانویه گذشته در جریان سفر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به پاریس، قرارداد تاسیس شرکتی مشترک با صنایع ایران خودرو را امضا کرد.

  بر اساس این قرار داد هریک از طرفین ۵۰ درصد سهام این شرکت مشترک را دراختیار خواهند داشت. هدف این قرار داد تولید پژوی کوچک ۲۰۸ از اواخر سال ۲۰۱۷ و سواری سبک چهار در ۳۰۱ است. این خودروها در کارخانه ایران خودرو در حومه تهران ساخته خواهند شد.

  طبق برنامه پیش بینی شده در اولین مرحله ۱۰۰ هزار دستگاه و در مرحله دوم ۲۰۰ هزار دستگاه از‌ این خودروها ساخته خواهد شد. بر اساس این قرارداد پژو ظرف ۵ سال ۴۰۰ میلیون یوور سرمایه گذاری می کند.

  خودروهای پژوه ۴۰۵ و پژو ۲۰۶ پس از فرانسه بیشترین بازار را در ایران دارند. مدتها است که تقریبا همه قطعات پژو ۴۰۵ و بخش زیادی از قطعات پژو ۲۰۶ در ایران تولید می‌شود. به نوشته چلنج، سیتروئن و رنو هم خودروسازانی هستند که پس از پژو در ایران حضور خواهند یافت.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوزده + سیزده =