• New title for a=>html, img=>alt
 • مدیرعامل بویینگ با ایر فرانس به ایران آمد

  تصویر روز: نخستین هواپیمای شرکت هواپیمایی ایرفرانس بعد از ۸ سال در فرودگاه امام خمینی (ره) دقایقی قبل به زمین نشست. مدیر عامل شرکت ایرفرانس گفت: پرواز های این شرکت به تهران هفته ای سه بار انجام خواهد شد.

  به گزارش شبکه خبر، پس از قطع پروازهای این شرکت در سال ۲۰۰۸ میلادی این نخستین بار است که هواپیمای ای ۳۳۰ این شرکت هواپیمایی ایرفرانس وارد ایران شده است.
  وزیر راه فرانسه، مدیر عامل شرکت ایرفرانس و مدیر عامل شرکت بویینگ مسافران ویژه این پرواز هستند. فردریک گاژی در جمع خبرنگاران افزود:‌در هر پرواز ۳۰۰ صندلی برای مسافران اختصاص داده شده است.

  وی با بیان اینکه انتظار استقبال گرم از ورود نخستین هواپیمای این شرکت به تهران را نداشته است گفت:‌ بازگشت به ایران برای همه کسانی که در ایرفرانس کار می کنند موجب غرور است اگر چه پیوندهای فرهنگی را از دست نداده بودیم.

  کاشانی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل نیز در مراسم استقبال از وزیر حمل و نقل فرانسه که با هواپیمای ایرفرانس به تهران آمده است افزود: مردم ایران خاطرات خوبی از فرانسه دارند. وضع خوب پس از برجام موجب شده است که روابط دو کشور به گذشته بازگردد.

  کاشانی افزود: بخش هوایی فرانسه پس از برجام در اولویت کاری دو کشور قرار گرفته و ایرفرانس نخستین شرکتی است که پس از برجام خطوط پروازی خود را به ایران برقرار کرده است. وی از گفتگو با طرف های فرانسوی برای ایجاد ترمینال جدید مسافری در فرودگاه حضرت امام (ره) خبر داد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سه × پنج =