• New title for a=>html, img=>alt
 • نمایشگاه دائمی محصولات ارگانیک در تهران احداث می شود

  تصویر روز: نشست مشترک اعضای هیئت مدیره انجمن ارگانیک ایران و شرکت تعاونی ارگانیک و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری کوثر در خصوص بررسی وضعیت تولید و بازار محصولات ارگانیک در کشور برگزار شد.

  به گزارش تصویر روز در این دیدار سیدرضا نورانی رییس انجمن ارگانیک ایران با ارایه گزارشی از روند رو به رشد تولید این محصولات در کشور گفت: براورد ما از برگزاری جشنواره محصولات ارگانیک این است اقبال مردم نسبت به محصولات ارگانیک افزایش داشته و به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

  وی به این نکته اشاره کرد که حضور مسئولان مختلف از وزارت بهداشت، مجمع تشخیص مصلحت نظام،وزرات صمت، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان غذا و دارو، سازمان توسعه تجارت و نمایندگان مجلس در یازدهمین جشنواره و نمایشگاه ارگانیک خود نشانگر جایگاه و اهمیت محصولات ارگانیک است.

  در ادامه دکتر عمرانی عضو هییت مدیره انجمن ارگانیک ایران گزارشی از اهداف شرکت تعاونی ارگانیک که در راستای رشد و توسعه محصولات ارگانیک است ارائه کرد و افزود: خرید تضمینی محصولات ارگانیک از تولیدکنندگان خرد و حضور در بازارهای جهانی مصرف از جمله اهدافی است که در این تعاونی دنبال می شود و شرکت سرمایه گذاری کوثر می تواند در این تعاونی مشارکت داشته باشد.

  همچنین در این نشست مدیرعامل تعاونی ارگانیک از توسعه فروشگاه های ارگانیک در کشور خبر داد.

  در ادامه محمدرضا اسکندری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری کوثر از روند رو به رشد تولید و مصرف محصولات ارگانیک در کشور ابراز رضایت کرد و افزود: در فاز اول شرکت سرمایه گذاری کوثر حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد مرغ زربال را به مرغ ارگانیک تبدیل می کند و در بخش آبزیان بخش بیشتری به ارگانیک اختصاص داده است.

  وی بااشاره به اینکه در بخش لبنیات نیز حرکت به سوی محصولات ارگانیک آغاز شده افزود: در دام سبک تولید انبوه گوشت ارگانیک و گوشت شتر ارگانیک را در برنامه کوتاه مدت خود قرار دهد.

  در پایان این نشست اسکندری زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع را در احمد آباد مستوفی برای احداث نمایشگاه دائمی ارگانیک تهران با مدیریت انجمن ارگانیک ایران اختصاص داد که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  7 − پنج =