• New title for a=>html, img=>alt
 • اروپا از ترس ترامپ ازانتقال دارو به ایرا‌ن خودداری می کند

  تصویر روز: شورای آتلانتیک در گزارشی به تشریح ابعاد مختلف مشکلات داروئی در ایران پس از نقض یکجانبه برجام توسط ترامپ پرداخت.

  به گزارش  مهر به نقل از شورای آتلانتیک، به دنبال خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران موسوم به برجام توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در ۱۸ ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی و نیز بازاعمال تحریم های واشنگتن علیه تهران، مشکلات زیادی در حوزه های اقتصادی به ویژه حوزه درمان برای ایرانیان ایجاد شده است.

  بر اساس گزارش این نهاد، علیرغم اینکه قرار است حوزه دارو و درمان از شمول تحریم های ضدایرانی دولت آمریکا معاف باشد، اما شرکت های و بانکهای اروپائی از مشارکت در معاملات تجاری با ایران از ترس قرار گرفتن در لیست تحریم های آمریکا حتی برای انتقال دارو خودداری می کنند.

  گزارش مذکور در این خصوص می افزاید: تهران تاکنون در این خصوص بارها اعلام کرده است که این اقدام آمریکا نقض قوانین بین المللی و حقوق بشر است چرا که مردم ایران را هدف قرار داده است. گزارش های جدیدالانتشار در این خصوص نشان می دهند که تحریم های به شکل بدی تولید داروها در ایران را نیز هدف قرار داده اند.

  شورای آتلانتیک در گزارش خود اضافه می کند: تعداد زیادی از مردم دراین خصوص اعلام کرده اند که قیت داروها از سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و حتی اقلام داروئی حیاتی به شدت در بازار نایاب شده اند.

  گزارش مذکور در پایان پس از ذکر نمونه هائی از موضوعات مورد بحث در این خصوص آورده است: بسیاری از ایرانیان به دنبال انطباق خود با شرایط کنونی هستند.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  10 − 8 =