• New title for a=>html, img=>alt
 • تحریم های جدید آمریکا علیه بخش پتروشیمی ایران

  تصویر روز: وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه یک گروه صنعتی پتروشیمی ایران و شرکت‌های تابعه آن خبر داد.

  به گزارش مهر به نقل از راشا تودی، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدام خصمانه دیگری علیه ملت ایران، از اعمال تحریم‌های جدید علیه یک گروه صنعتی در بخش پتروشیمی و صنابع و بخش‌های تابع آن خبر داد.

  این وزارتخانه روز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که نام «شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس» را به عنوان بزرگترین گروه صنعتی فعال در بخش پتروشیمی ایران و ۳۹ شرکت تابعه و دفاتر فروش آن را در فهرست تحریم های جدید قرار داده است.

  بر این اساس این گروه صنعتی در مجموع ۴۰ درصد از محصولات پتروشیمی ایران را تولید کرده و ۵۰ درصد از سهم صادرات این محصولات را در اختیار دارد.

  بنا بر اعلام وزارت خزانه داری آمریکا این شرکت به دلیل حمایت از قرارگاه سازندگی خاتم که به ادعای واشنگتن بازوی اقتصادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، مورد تحریم قرار می گیرد.

  در همین رابطه «استیو منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا مدعی شد واشنگتن با این اقدام قصد دارد از تامین مالی سپاه پاسداران از طریق بخش کلیدی صنایع پتروشیمی ایران جلوگیری کند.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوزده + ده =