• New title for a=>html, img=>alt
 • رتبه پنجم گردشگران ایران در سفر به ترکیه

  تصویر روز: وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شمار گردشگران خارجی که در ماه ژوئیه امسال به ترکیه سفر کردند با رشد ۱۶٫۶۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال پیش به ۶ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۳۸۰ نفر رسید.

  به گزارش آناتولی ، بدین ترتیب شمار گردشگران خارجی بازدید کننده از ترکیه در دوره ژانویه-ژوئیه سال ۲۰۱۹ نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۴٫۱۱ درصد افزایش یافته و به ۲۴ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۸۸۶ نفر رسیده است.

  گردشگران روسی و آلمانی در صدر اتباع خارجی بازدید کننده از ترکیه قرار گرفتند. طی ماه گذشته شمار گردشگران روسی ۱۶٫۲ درصد، آلمانی ۱۴٫۰۶ درصد و انگلستانی ۱۹٫۷۸ درصد رشد کرد. پس از انگلستان نیز گردشگران هلندی و اوکراینی در لیست بیشترین اتباع خارجی که از ترکیه دیدن کرده اند جای گرفتند.

  بدین ترتیب طی ماه ژوئیه یک میلیون و ۴۳ هزار و ۴۰ گردشگر روسی، ۸۶۸ هزار و ۳۰۷ آلمانی و ۴۲۵ هزار و ۴۴ انگلیسی به ترکیه سفر کردند.

  گردشگران روسی در آمار بیشترین توریست هایی که طی ۷ ماه گذشته به ترکیه آمدند با ۱۴٫۵۴ درصد رشد باز هم در صدر قرار گرفتند. پس از روسیه گردشگران آلمانی و بلغارستانی با به ترتیب ۱۵٫۰۴ و ۱۳٫۵ درصد افزایش در جایگاههای بعدی ایستادند. انگلستان و ایران نیز در رتبه های چهارم و پنجم هستند.

  ترکیه در دوره ژانویه-ژوئیه امسال از ۳ میلیون و ۷۵۲ هزار و ۴۳۷ روسی، ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۶۷۲ آلمانی و یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۷۸۹ شهروند بلغارستان میزبانی کرد.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هفت + چهارده =