• New title for a=>html, img=>alt
 • مس فروش:سامسونگ از شرکت‌های موفق کشور است

  تصویر روز : مدیران وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ادامه بازدید از  واحد های تولیدی موفق کشور ، از خط تولید شرکت سامسونگ بازدید کردند.

  در این بازید مدیران صنعت کشور ضمن ابراز رضایت از وضعیت مطلوب تولیدات سامسونگ و سطح بالای تکنولوژی در این کارخانه بر ضرورت افزایش این واحدها تاکید کردند.

  در این مراسم محمد رضا مس فروش رئیس سازمان صنعت و معدن استان تهران اعلام کرد: نیاز اصلی اقتصاد در فضای فعلی کشور جذب سرمایه گذاری خارجی است.

  به گفته وی شرکت سامسونگ نیز جزو شرکت‌های موفقی به شمار می آید که در این زمینه فعالیت خوبی داشته است.

  وی اظهارداشت: ما به عنوان کارکنان دولت و مسئولان صنعت و معدن یکسری وظایف داریم که رفع مشکلات و موانع واحدهای بزرگ و کوچک تولیدی از مهمترین موارد آن است. وی افزود: ما همچنین در جذب سرمایه گذاری‌های خارجی که صرفا به محصول نهایی ختم نمی شود و دانش فنی را به کشور وارد می کنند همکاری می‌کنیم تا به طبع آن کارخانه‌ای ساخته شده و ایجاد اشتغال کند.

  رئیس سازمان صنعت و معدن استان تهران تصریح کرد: پس از پشت سر گذاشتن این مرحله و ورود ماشین آلات به کشور، از دانش فنی سازنده آن نیز استفاده می کنیم و آن وسیله را با کیفیت خوبی در کشور به تولید می رسانیم تا اشتغال روز به روز رشد کند. او با بیان اینکه در همین راستا می توانیم توسعه صادرات را در نظر بگیریم، گفت: سه هدف اصلی در وزارت خانه رفع موانع تولید، توسعه اشتغال و توسعه صادرات غیر نفتی است.

  مس فروش با اشاره به نام گذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل گفت: خوشبختانه واحدی (از گروه سام) که از آن بازدید داشتیم یکی از واحدهایی است که نسبت به ماموریت های کلان دولت و منویاتی که در ارکان نظام وجود است، درک متقابل دارد و وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهد. رئیس سازمان صنعت و معدن استان تهران اذعان داشت: ما نیز امیدواریم که گروه سام بتواند همانند گذشته فعالیت های خود را به خوبی و در اسرع وقت به انجام برسانند.

  مس فروش در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه یکسری شرکت ها هستند که ادعا می کنند سامسونگ دانش فنی را بومی سازی نکرده و به نوعی مونتاژ انجام می دهد و می خواهند تمام زحمات این مجموعه را زیر سوال ببرند، گفت: به اعتقاد ما شرکت هایی که در زمینه تولید، فعایت دارند از هر حیث قابل حمایت هستند و ما حمایت های خود را در چارچوب ضوابط ، مقررات و اختیاراتی که داریم بارها و بارها نسبت به چنین شرکت‌هایی ثابت کردیم. آنچه که سوال کردید طبیعی است. اگر شرکت‌های دیگری باشند که مغایر با این ضوابط عمل کنند سطح خدمات و ارتباطات ما با آنها تعریف شده است و به نحو دیگری با آنها عمل می کنیم.

  ۱۳

  رئیس سازمان صنعت و معدن استان تهران اظهار کرد: شرکت های اصیل و سرمایه گذاری که ثابت کردند در راستای سیاست‌های کشور کار می کنند و به اشتغال ، صادرات، واردات و دانش فنی کمک می کنند؛ همیشه ارتباطشان با مسئولان وقت خوب بوده و در دولت فعلی نیز ما با آنها ارتباطات بسیار خوبی داریم.

  او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با توجه به نام گذاری سال جدید، برنامه های دولت در سال جاری در خصوص تعامل با شر کت های خارجی چیست، گفت: در بحث افزایش سرمایه گذاری ارتباط ما با کشورهایی که با ایران دشمنی نکردند و در حال حاضر کاملا همسو با سیاست گذاری های بین المللی ایران عمل می کنند، ارتباط خوبی خواهد بود. اگر این شرکت ها به قصد کمک به تولید سرمایه گذاری کنند قطعا از کمک های دولت بهره‌مند می شوند.

  رئیس سازمان صنعت و معدن استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت سامسونگ کار تولیدی انجام می‌دهد، گفت: سامسونگ در واقع تلفیقی عمل می کند.در بازدیدهایی که در سال های گذشته از شرکت سامسونگ داشتم به این نتیجه رسیدم که الحمدالله شرکت سامسونگ هر سال نسبت به سال گذشته رشد قابل قبولی را داشته است. این گروه عمق نفوذ تولیدش را روز به روز افزایش می‌دهد.

  او خاطرنشان کرد: دفعه قبل که آمدیم فکر می‌کردیم یکسری مسائل باید حل شود اما در حال حاضر می بینیم که تمام آن موارد عملی شده. اگر همین رویکرد در ارکان شرکت‌ و مد نظر مدیران باشد حتما موفق تر خواهند بود.

  شایان ذکر است چندی پیش نیز اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و محمد رضا نعمت زاده، وزیر صنعت به صورت مجزا از این واحدهای تولید لوازم خانگی کشور بازدید کرده بودند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  چهار × 4 =