• New title for a=>html, img=>alt
 • ایران، دومین کشور جهان در سرعت جذب گردشگر

  تصویر روز: بنا بر اعلام سازمان جهانی گردشگری با ورود ۴میلیون و ۹۰۰ هزار گردشگر در۶ ماه نخست سال؛ ایران در رتبه دوم “سریع‌ترین رشد گردشگری جهان” قرار دارد

  علی اصغرمونسان در حاشیه جلسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس درمحل این وزارتخانه در مصاحبه با صداوسیما افزود: در شرایطی که تنش‌های منطقه‌ای برای صنعت گردشگری ما همچون سم است، اما با تدابیری که داشتیم توانستیم این تعداد گردشگر را وارد کشور کنیم و این رتبه خوبی برای کشورمان است.
  آقای مونسان گفت: در جلسه با نمایندگان این فراکسیون گزارشی از اقدامات وزارتخانه برای ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری ارائه کردیم، برنامه‌هایی که در آینده داریم تبیین و موضوعات و مشکلاتی را که نیاز به حمایت نمایندگان داشت مطرح کردیم.
  وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه سرعت ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری بسیار بالاست و این حوزه می‌تواند به ایجاد و رونق اشتغال در کشور کمک کند گفت: به ازای هر ۱۰ شغل در دنیا، یک شغل مرتبط با حوزه گردشگری است که در ایران هم به همین شکل است یعنی اگر ما بتوانیم بخش گردشگری را به فعالیت درآوریم، می‌توانیم به ایجاد اشتغال در کشور سرعت بخشیم.
  آقای مونسان افزود: حجم سرمایه گذاری به ازای هر شغلی در حوزه گردشگری بسیار کمتر از سایر بخش‌های اقتصادی کشور است مثلا در شرایطی که برای ایجاد شغل در صنعت باید ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان هزینه کرد در گردشگری با ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون (یعنی چیزی حدود یک دهم) می‌توان شغل ایجاد کرد.
  وی با تاکید بر اینکه این وزارتخانه می‌تواند معضل اشتغال را که یکی از بزرگ ترین مشکلات کشور است، حل کند به شرطی که امکانات حداقلی فراهم شود گفت: ان شاء الله با کمک نمایندگان مجلس بتوانیم امسال بودجه وزارت گردشگری را متناسب با حداقل بودجه وزارت خانه‌های دولتی دریافت کنیم تا بتوانیم به اهداف این وزارت خانه برسیم.
  وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در حوزه زیرساخت‌ها اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. بیش از ۲ هزار طرح سرمایه گذاری در حوزه عمرانی دردست اجراست، از جمله ساخت هتل‌ها که خود ایجاد اشتغال کرده است، حتی در بخش میراث فرهنگی، چون از نیروی انسانی برای مرمت استفاده می‌شود باز می‌تواند ایجاد اشتغال خوبی داشته باشد.
  مونسان گفت: امیدواریم پیرو این جلسه با حمایت بیشتر نمایندگان مجلس اقدامات بسیار خوبی در حوزه ایجاد اشتغال در کشور صورت گیرد.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یازده + نه =