• New title for a=>html, img=>alt
 • ادعای جدید در مورد برند های خارجی لوازم خانگی

  تصویر روز: سخنگوی انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان لوازم خانگی مدعی شده است: “برندهای معروف تولید لوازم خانگی خدمات پس از فروش ارائه نمی دهند”. این ادعا در گفت و گوی دیده بان ایران با مجموعه های بزرگ تولید کننده لوازم خانگی رد شده، آنها ادعای مطرح شده از این سخنگو را رد کرده اند. اما برای فهم بهتر  این موضوع لازم است؛ به “واقعیت سنجی ” ادعای مطرح شده بپردازیم.

  به گزارش سایت خبری دیده بان ایران ، ظاهراً برخی با انتشار شایعات تلاش می کنند بقیه رقبا و به اصطلاح برندهای معروف را از کشور خارج کنند.

  متسفانه برخی افراد با سوء استفاده از شرایط فعلی کشور می خواهند نسخه “صنعت خودرو” را در صنعت “لوازم خانگی” پیاده سازی کنند. این طیف سعی دارند از فضا و رانت موجود استفاده کرده و به نام تولید داخل مانند صنعت “قطعه سازی خودرو “جنس چینی و البته قاچاق را به نام صنعت لوازم خانگی ایرانی به بازار عرضه کنند.

  امروز مطلبی مطلبی در برخی رسانه ها به نقل از حمید رضا غزنوی مدیر روابط عمومی گروه انتخاب که همزمان سخنگوی انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان لوازم خانگی نیز معرفی شده، مبنی بر عدم ارایه خدمات پس از فروش به لوازم خارجی برندهای کره ای در ایران پس از شروع تحریم ها، در فضای مجازی منتشر شد .

  وی در این گفتگو به جای شفاف سازی و طرح مطالبات منطقی و پاسخگویی به سوالات و گلایه های مصرف کننده، فضایی مسموم علیه سایر رقبا و فعالین صنف ساخت.

  به گزارش دیده بان ایران ؛ اما فضای مجازی مثل حافظه تاریخی افکار عمومی فراموشکار نیست و به یاد می آورد حرف ها و موضعگیری های ضد و نقیضی که در هر برهه به تناسب منافع گروه خود به زبان آورده است.

  وزارت صنعت: سامسونگ و ال‌جی از ایران نمی‌روند

  شایان ذکر است مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه امسال در گفت گو با خبرگزاری ایسنا با تاکید بر اینکه شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی از ایران نمی‌روند، گفت: هم‌اکنون قطعات و مواد اولیه یخچال، فریزر و ماشین لباسشویی این شرکت‌ها بارگیری شده است.

   عباس هاشمی با اعلام این خبر اظهار کرد: خطوط تولید شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی (در ایران) هم‌اکنون فعال است و این دو شرکت برای خروج از ایران برنامه‌ای ندارند.

  وی با بیان اینکه تولید محصولات سامسونگ و ال‌جی در ایران ادامه دارد، افزود: معمولاً ماه فروردین و گاهاً تا نیمه اردیبهشت برنامه‌های آموزش، تعمیر و نگهداری خطوط در کارخانه‌های صنعتی انجام می‌شود. در حال حاضر تولید ادامه دارد و طبق روال همیشگی قطعات و مواد اولیه جدید در راه ایران است.

  مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی در ایران خط تولید دارند، تصریح کرد: در آغاز ورود این شرکت‌ها به ایران، توسط سرمایه‌گذار ایرانی برای آن‌ها خط تولید ایجاد شد. مواد اولیه وارد شده و محصولات این شرکت‌ها طبق استاندارد جهانی در ایران تولید می‌شوند.

  وی تاکید کرد: طبق جلساتی که با مدیران ارشد شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی داشتیم، دو طرف در خصوص شرکت دادن ساپلایرهای ایرانی (تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان قطعات) که برای رشد صنعت کشور بسیار مفید است، به نتایج مثبتی دست پیدا کردند.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پنج × پنج =