• New title for a=>html, img=>alt
 • کارنامه موفق گردشگری در مازندران

  larijani

  افشین لاریجانی

  تصویر روز: گردشگری به عنوان عنصر اصلی توسعه کشورهای دارای پتانسیل جذب گردشگر و توریست همیشه مورد توجه دولتمردان بوده و هست. توجه ویژه سالهای اخیر به گردشگری کشورمان و اقدامات مثبت صورت گرفته بارقه امید را برای رسیدن به هدف درآمد گردشگری ایجاد کرده است.

  هرچند مسائل بودجه ای کمی مانع توسعه این بخش شده است اما تصمیمات معقول و جلوگیری از پرداخت تسهیلات بی حساب و کتاب؛ روند کند اما صحیح حمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری را نوید می دهد؛ توجه ویژه به زیر ساخت ها و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ها به دلیل نا آگاهی های سرمایه گذاران به امید تسهیلات از دیگر اقدامات موثر سازمان گردشگری کشور محسوب می شود.

  امروز حمایت های لازم از سرمایه گذار بخش گردشگری صورت می گیرد، اما وضعیت اقتصادی حاکم و رکود به وجود آمده این بخش را هم دچار کسادی کرده است. به گونه ای که براساس آمار و اطلاعات موجود، بودجه کافی برای این بخش وجود دارد اما سرمایه گذار با اهلیت در این اوضاع رغبتی به کار در این حوزه ندارد و این سختی کار را برای مدیران گردشگری دو چندان می کند.

  فارغ از این بحث مواهب خدادادی در کشورمان برای جذب گردشگر داخلی و خارجی آنچنان قابل توجه است که در هر گوشه و کنار کشور عزیزمان ویژگی های گردشگری و منحصر به فرد به چشم می خورد.

  مازندران هم به همین واسطه و پتانسیل های فراوان گردشگری رشد قابل توجهی را در احداث اماکن گردشگری در کارنامه خود ثبت کرده است اما کافی نیست.

  نگاه این دوره در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مازندران متفاوت تر از گذشته و همواره با دیدگاه روشن و افق باز بوده که کمتر کسی را در مراجعه به این بخش می توان یافت که ابراز رضایت نداشته باشد . که این خود جای خوشحالی است چرا که همیشه نگاه های غیر کارشناسانه مدیران ، سرمایه گریز بوده است با ترسیم افق پیش رو و خروج از رکود حاکم بخش گردشگری مازندران نیز بزودی شاهد انقلاب بزرگی خواهد بود.

  شاید در دنیای تجارت و اقتصاد زمان حال بهترین وقت برای اعلام حضور و سرمایه گذاری است که باید به آن توجه ویژه شود .

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  19 + یک =