• New title for a=>html, img=>alt
 • حمایت دستگاه قضایی البرز از سرمایه‌گذاری مشروع و قانونی

  تصویر روز: رئیس‌کل دادگستری استان البرز گفت: دستگاه قضایی استان البرز این آمادگی را دارد که به اشخاص حقیقی و حقوقی که قصد سرمایه‌گذاری مشروع و قانونی دارند در جهت رفع موانع و مشکلات کمک کند.

  به گزارش  تصویر روز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، احمد فاضلیان در سومین نشست کمیته قضایی حمایت از سرمایه‌گذاری استان البرز که با موضوع بررسی موانع سرمایه‌گذاری در صنعت توریسم و گردشگری استان البرز برگزار شد، با یادآوری دستاوردهایی که برگزاری جلسات این کمیته داشته است، اظهار داشت: اثربخشی این کمیته با توجه به وزنی که دارد به حل مشکلات و موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاری کمک می‌کند.

  وی اضافه کرد: دستگاه قضایی متولی اقتصاد نیست و نقش نظارتی و حمایتی دارد، قصد نداریم فراتر از این عمل کنیم و در امور اجرایی و تولید ورود داشته باشیم بلکه هدف اساسی ما تامین امنیت قضایی برای سرمایه‌گذاری است.

  فاضلیان تصریح کرد: دستگاه قضایی استان البرز این آمادگی را دارد که به اشخاص حقیقی و حقوقی که قصد سرمایه‌گذاری مشروع و قانونی دارند در جهت رفع موانع و مشکلات کمک کند.

  رئیس‌کل دادگستری استان البرز اجرای دقیق دستورالعمل حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری را یکی از زمینه‌های مشارکت دستگاه قضایی در تحقق شعار «اقتصاد مقاومتیT اقدام و عمل» مطرح شده توسط مقام معظم رهبری برشمرد.

  عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز فساد اقتصادی را یکی از موانع جدی در تحقق اقتصاد مقاومتی دانسته و تاکید کرد: مبارزه با فساد اقتصادی که ریشه در رانت، تبعیض، عدم شفافیت مالی و اطلاعاتی و امتیازات ناروا و سوء مدیریت دارد گام اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه همه‌جانبه و پایدار است.

  حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به عنوان دبیر کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در استان البرز با بیان اینکه دو جلسه برگزار شده در سال ۹۵ در این کمیته تاثیر زیادی در گره‌گشایی از مشکلات سرمایه‌گذاری استان داشته، اظهار داشت:‌ این کمیته به دستور رئیس‌کل دادگستری استان و با توجه به ظرفیت‌های قانونی، فعال شده که می‌توانیم از این ظرفیت‌ها برای گره‌گشایی از موانع اقتصادی استفاده کنیم.

  وی با اشاره به اینکه البرز به دلیل شرایط طبیعی از زیبایی‌های بی‌نظیری برخوردار است، گفت: با وجود این جاذبه‌ها، شرایط مساعدی بر این صنعت حاکم نیست که علت این شرایط ناشی از نبود اتفاق نظر در مسئولان است.

  دبیر کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری استان البرز افزود: برای کمک به سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در این جاذبه‌ها دارند دستور جلسه سوم را بررسی این موانع قرار دادیم و دستگاه قضایی هم از راهکاری که در چارچوب قانون باشد حمایت می‌کند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هجده + 16 =