• New title for a=>html, img=>alt
 • وضعیت سایپای کاشان بعد از قرارداد با سیتروئن

  تصویر روز: پنج شنبه هفته گذشته دومین قرارداد خودرو سازی با سیتروئن فرانسه در حضور وزیر صنعت و مسئولین دو خودروساز امضاء شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به امضای قرارداد نهایی تا شهریور ماه گفت: برای توسعه همکاری، طرف قرارداد به صورت آورده نقدی، سایپا کاشان هم به عنوان آورده سایپا محسوب خواهد شد.

   یکی از کارشناسان حوزه خودرو طی یادداشتی در خصوص همکاری مشترک سایپا و سیتروئن نوشت: این قرارداد که به صورت جوینت ونچر و بر اساس مشارکت ۵۰ درصد سیتروئن و ۵۰درصد سایپا با سرمایه گذاری اولیه برای ایجاد شرکت مشترک بیش از ۳۰۰ میلیون یورو همراه خواهد بود.

  وی در ادامه می نویسد، وزیر صنعت که با حساسیت فراوان این قرارداد را دنبال می کند آن را از همه جهات جامع دانست و اظهار کرد: انتقال فناوری ، طراحی ، مهندسی و صادرات به صورت روشن در این قرارداد دیده شده است.

  محمد رضا نعمت زاده در حاشیه امضای تفاهم نامه بین شرکت های سایپا و سیتروئن فرانسه با اشاره به اینکه موتور جدید و خودرو های جدید در مرحله طراحی نهایی قراردارند گفت: برای شروع فعالیت تولید ۳ خودرو در نظر گرفته شده است.

  آنچه نگارنده می خواهد در این مقال بدان بپردازد. تعیین تکلیف تولیدات جاری سایپا و اظهارات انجام شده توسط تحلیل گران می باشد، برخی گمان کرده اند که خودرو های قیمت متوسط تا خودرو های لوکس سیتروئن که بنا بر شنیده ها در رنج قیمت بین ۴۵ تا ۱۲۰ میلیون تومان جهت تولید سایت سایپا کاشان در نظر گرفته شده است جایگزین پر فروش ترین و ارزانترین خودرو داخلی، یعنی پراید خواهد شد. در صورتی که مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا در پاسخ به سئوالی که تکلیف تولید محصولات جاری سایپا کاشان پس از همکاری با سیتروئن چه خواهد بود،گفت: تولید محصولات فعلی سایت سایپا کاشان پنج سال ادامه خواهد داشت و بخشی از محصولات مانند تیبا و پراید در حال حاضر در سایپا کاشان تولید می شود. به گزارش تصویر روز به نقل از فرارو بر همین اساس با توجه به اینکه گروه سایپا دارای ۴ سایت تولید محصولات سواری است، محصولات X100 (خانواده پراید) و X200 (خانواده تیبا) در سایت‌های مختلف تولیدی گروه سایپا تولید ‌می شوند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  4 + سیزده =