• New title for a=>html, img=>alt
 • نقص فنی ترمز، عامل اصلی واژگونی اتوبوس

  تصویر روز: نقص فنی در ترمز و عدم کنترل وسیله نقلیه توسط راننده، منجر به واژگونی اتوبوس تهران- گنبد در جاده فیروزکوه شده است.

   به گزارش صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای؛ مهران قربانی معاون حمل‌و‌نقل این سازمان با اعلام این مطلب گفت: بررسی شواهد، اظهارات شاهدان و مستندات در دسترس، بیانگر این است که بروز نقص فنی در ترمز و نهایتاً عدم کنترل وسیله نقلیه توسط راننده منجر به واژگونی اتوبوس شده است.
  وی افزود: با این وجود نظر نهایی طبق مقررات، توسط همکاران پلیس راه کشور با بررسی همه جوانب، تعیین و اعلام خواهد شد.
  قربانی اضافه کرد: این اتوبوس ساعت ۲۳:۴۵ چهارشنبه هجدهم دی از پایانه شرق تهران به مقصد استان گلستان-شهر کلاله عازم شده بود و ساعت ۲:۳۵ بامداد روز پنجشنبه نوزدهم دی واژگون شده است.
  وی گفت: در سه دقیقه آخر پیمایش مسیر به دلیل از کار افتادن ترمز، راننده قادر به کنترل وسیله نقلیه نشده و اتوبوس با سرعتی حدود ۱۴۵ کیلومتر در ساعت پس از این که ابتدا با حفاظ‌های سمت چپ و سپس با حفاظ‌های سمت راست موجود در کناره جاده برخورد کرده، از جاده خارج و در کناره رودخانه موجود در حاشیه جاده، واژگون شده‌است.
  وی تصریح کرد: رانندگان اول و دوم اتوبوس در بررسی‌های اولیه هر دو دارای کارت هوشمند و شرایط لازم برای رانندگی اتوبوس بوده‌اند و اتوبوس دارای کارت معاینه فنی بوده است.
  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: جدا از رسیدگی که توسط مرجع قضایی طبق گزارش رسمی کروکی پلیس راه انجام خواهد شد، پیرو دستور وزیر راه و شهرسازی و بر مبنای بررسی کارشناسی و تکمیلی که در دست انجام است، رسیدگی و پیگیری لازم از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در قالب کمیسیون ماده ۱۲ برای رسیدگی به عملکرد شرکت تعاونی مسافری مربوطه و هر گونه قصور‌های احتمالی انجام خواهد شد.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوزده + دوازده =