• New title for a=>html, img=>alt
 • سایه کرونا بر بازار طلای سیاه

  امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت با نگرانی از تهدید کرونا کاهش یافت و احتمال کاهش عرضه از سوی اوپکی‌ها نیز مانع افت قیمت نشد.
  به گزارش فارس، امروز در بازارهای جهانی نفت برنت ۶۱ سنت کاهش یافت و هر بشکه به قیمت ۵۴ دلار و ۶۷ سنت معامله شد.

  خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت نفت به رغم اینکه ظرفیت و احتمال کاهش عرضه نفت از سوی اوپک پلاس افزایش یافته، اما همچنان قیمت نفت کاهشی شد.

  براساس این گزارش، افزایش تعداد کشته‌های ویروس کرونا در چین به بی‌اعتمادی در فعالیت های اقتصادی دامن زده، امروز آمار کشته‌های ویروس کرونا در چین از ۵۰۰ نفر گذشت و این بر فعالیت‌های اقتصادی چین و بازارهای جهانی سایه افکنده است. البته کارشناسان معتقدند که مؤلفه‌های حمایت از قیمت نفت در بازارهای جهانی وجود دارد. چشم‌انداز مثبت از کاهش تنش‌ها بین آمریکا و چین که با به نصف رساندن تعرفه‌ها از سوی چین روی کالاهای آمریکایی آغاز شده، احتمال بالا رفتن قیمت نفت را در روزهای آینده بیشتر کرده است.

  چین امروز پنج‌شنبه اعلام کرد که پس از امضای فاز نخست توافق با آمریکا، تعرفه ۱۷۱۷ کالای آمریکایی را نصف خواهد کرد. این اقدام برنامه خرید ۲۰۰ میلیارد دلاری چین از کالاهای آمریکایی را هم قابل دسترس کرده است.

  امروز همچنین قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم کاهش ۱۳ درصدی داشت و هر بشکه از این نوع نفت به قیمت ۵۰ دلار و ۶۲ سنت به فروش رفت.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شانزده + 3 =