• New title for a=>html, img=>alt
 • مخالفت وزارت راه با ساخت واحدی های 25 متری

  تصویر روز: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان مسکن ملی که در مرحله‌ی نخست ثبت‌نام نتوانسته اند اطلاعات خود را ویرایش کرده یا ثبت اعتراض کنند تا ۱۴ تیر فرصت دارند مدارک خود را کامل یا ویرایش کنند.

  محمود محمودزاده در گفتگو با حمید طلیمی، کارشناس خبری “تهران‌من” گفت: در خصوص پیشرفت پروژه‌ها نیز ۲۳۰ هزار واحد از این پروژه‌ها آغار شده است. یکی از نکات مهمی که در پیشرفت کار ساختمانی موثر است ترتیب و نظم آورده‌ی متقاضیان است که از موضوعات اصلی پروژه های مسکونی و عمرانی است که در تجارب گذشته نیز دقت به این مساله سبب شده تا کارها در بهترین حالت انجام شده و به اتمام برسد.
  وی افزود: متراژ این واحدها بر اساس الگوی مصرف با متوسط ۷۵ متر تعیین شده و میانگین قیمتی این واحدها بر اساس قیمت‌های تمام شده محاسبه خواهد شد زیرا قرارداد اجرا بین سازنده و متقاضی بسته شده و دولت تنها ارایه دهنده‌ی زمین و تسهیلات است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد نارضایتی متقاضیان مسکن ملی از بالا بودن اقساط وام گفت: این اقساط بر اساس وام ۱۸ درصد و به صورت پلکانی برنامه‌ریزی شده است با این وجود در تلاشیم تا راهکارهایی را برای تعدیل میزان ریالی این اقساط تدوین کنیم. اما فعلا میزان اقساط همان مقدار است و تفاوتی نکرده است.

  محمودزاده در مورد افزایش قیمت ارز و تاثیر قیمت تمام شده‌ی این پروژه‌ها برای متقاضیان گفت: چون قیمت‌ها به روز است و دولت خودش در ساخت مشارکتی ندارد تنها می‌تواند نهایت تلاش را در تعادل قیمت‌ها میان سازندگان و متقاضیان انجام داده و امیدواریم پیمانکار با کمترین قیمت تمام شده با متقاضیان محاسبه‌ی مالی کند.
  وی در مورد ساخت آپارتمان‌های ۲۵ تا ۳۵ متری در تهران نیز گفت: ما برای واحدهای کوچک هیچگاه طرحی نداشتیم و وزارت راه و شهرسازی مشخصا با این متراژها موافق نبوده و بنده به عنوان معاون وزیر راه و شهرسازی با ساخت واحدهای کوچک مخالفم.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هفت − 4 =