• New title for a=>html, img=>alt
 • طرح بسیج اصناف برای کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت

  تصویر روز: رئیس بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور اعلام کرد:  در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ علاوه بر طرح «همکلاسی مهربان» طرح «یک کاسب یک دانش آموز» نیز در کنار این طرح اجرا می‌شود تا دانش‌آموزانی که از مکنت مالی مناسبی برخوردارند.

  به گزارش خبرگزاری بسیج ؛ غلامرضا حسن‌پور به سنت حسنه کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت اشاره کرد و افزود: سال 97 حدود‌ 10میلیارد تومان با مشارکت مردم بویژه کاسبان محله برای کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت تأمین و سال گذشته نیز 20 درصد به این رقم اضافه شد اما امسال با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا اقدامات حمایتی بیش از گذشته مورد توجه است.

  وی افزود: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ علاوه بر طرح «همکلاسی مهربان» طرح «یک کاسب یک دانش آموز» نیز در کنار این طرح اجرا می‌شود تا دانش‌آموزانی که از مکنت مالی مناسبی برخوردارند به دانش‌آموزان ضعیف همکلاسی کمک کنند.

  وی با بیان اینکه تاکنون 30 میلیارد تومان یعنی رقمی بیش از 2 برابر منابع سال گذشته برای تامین نیاز دانش‌آموزان بی‌بضاعت هدف‌گذاری و در نظر گفته شده است، افزود: این منابع تا قبل از شهریورماه سال جاری برای تهیه نیاز کیف، کفش، لباس و لوازم‌التحریر 110 هزار دانش‌آموز مورد نظر است؛ سرانه هر دانش‌آموز از این رقم حدود 300 هزار تومان است.

  رئیس بسیج اصناف کشور با بیان اینکه 200 مرکز نیکوکاری اصناف و بازار در سراسر کشور راه‌اندازی شده است، گفت: دانش‌آموزان بی‌بضاعت از سوی مدارس شناسایی و به کاسبان معرفی می‌شوند و کاسب‌ها با حفظ‌ شأن و کرامت انسانی، آنها را حمایت می‌کنند.

  حسن‌پور استقبال مردم بویژه کاسبان از طرح «یک کاسب یک دانش آموز» را مطلوب دانست و افزود: از آنجایی که در این طرح پولی رد و بدل نمی‌شود یا این منابع در یک جا متمرکز نمی‌شود اعتماد‌ها بیشتر شده و روز‌به‌روز بر تعداد افراد خیر برای حمایت از ضعفا در این طرح افزوده می‌شود.

  رئیس بسیج اصناف تصریح کرد: امسال با توجه به تأثیر‌گذاری بیماری کرونا بر مشاغل و زندگی مردم، احساس می‌شود مشارکت‌ برای حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت بیشتر از سال‌های دیگر باشد.

  وی افزود: قرار است برنامه ویژه ای در اسلامشهر روز چهارشنبه در راستای طرح یک کاسب یک دانش آموز برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت با حضور دانش آموزان و خیرین اصناف و بازار برگزار شود.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یک × سه =