• New title for a=>html, img=>alt
 • ثبت ۳۱۶ میلی متر بارش در کشور

  تصویر روز: مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از ثبت ۳۱۶ میلی متر بارش از ابتدای سال آبی (۹۸-۹۹) تا کنون در کشور خبرداد.

  محمد حاج رسولی‌ها در مصاحبه با صداوسیما با اشاره به اینکه این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد کاهش دارد افزود: مقدار بارندگی‌های ثبت شده در کشور در مقایسه با متوسط بلند مدت، ۲۹ درصد افزایش را نشان میدهد.
  وی با بیان اینکه احتمال وقوع بارش تا پایان سال آبی جاری (پایان شهریورماه ۹۹) ۲ تا ۳ میلی متر است گفت: با توجه به شرایط مناسب بارندگی‌های انجام شده در سال آبی جاری، میزان بارندگی کشور در بین سال‌های گذشته، رتبه پنجم است.
  مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به پراکنش‌های متفاوت بارندگی‌ها در کشور ادامه داد: امسال حوضه آبریز دریاچه خزر رتبه ۶ , حوضه خلیج فارس و دریای عمان رتبه ۱۲, حوضه فلات مرکزی رتبه ۴ و حوضه قره قوم و مرزی شرقی رتبه ۹ را به خود اختصاص داده است.
  حاج رسولی‌ها با بیان اینکه روان آب‌های وارد شده به مخازن سد‌های کشور امسال ۳۳ میلیارد مترمکعب کمتر از سال گذشته بوده است افزود: امسال ۵۵ میلیارد مترمکعب آب وارد سد‌های کشور شده درحالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۸۸ میلیارد مترمکعب بوده است.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دوازده − 9 =