• New title for a=>html, img=>alt
 • چرخه تولید ماسک بصورت دائمی رصد می شود

  تصویر روز: رییس سازمان بسیج اصناف و فعالان اقتصادی کشور گفت : در مرحله دوم کرونا ضمن استفاده از ظرفیتهای استانی، ۵۷۷ کارگاه نیمه صنعتی صنفی و جهادی برای تولید روزانه ۱۶ میلیون عدد ماسک شناسایی شد.

  به گزارش تصویر روز به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی دکتر غلامرضا حسن پور در حاشه بازدید از چند واحد صنعتی و کارگاهی تولید انواه ماسکهای بهداشتی در تبریز افزود : از ابتدای شروع بیماری کووید ۱۹ ، دائماً در حال رصد و پیگیری تامین مواد اولیه و تولید اقلام بهداشتی در کشور هستیم .

  وی ادامه داد : از ابتدای اسفند ماه سال گذشته با تشکیل ستاد مرکزی، موضوعات مهم تأمین، تولید، توزیع و نظارت بر محلول های ضدعفونی کننده و ماسک های بهداشتی از طریق ویدئو کنفرانس مورد پیگیری قرار گرفت.

  وی با اشاره به اینکه همزمان با شیوع بیماری در تولید محلول های ضدعفونی کننده بخاطر آمادگی واحدهای صنعتی مشکلی وجود نداشت اظهار داشت : دربهمن ماه سال 98 روزانه تنها ۲۰۰ هزار عدد ماسک در کشور تولید می شد.

  حسن پور ضمن تشریح اقدامات بسیج اصناف در تولید ماسک گفت : در گام اول تولید ماسک از پارچه های چند بار مصرف با تایید وزارت بهداشت آغاز و در کمتر از یک ماه ۱۰ میلیون عدد ماسک از این نوع تحویل این وزارتخانه شد .

  وی اضافه کرد: در مرحله بعدی تبدیل واحدهای صنفی پوشاک به ماسک دردستور کار قرار گرفت و مواد اولیه خاص آنها تامین و ماسکهای تولیدی در داروخانه‌ها توزیع شد که این اقدام کاهشی شدن قیمت‌ها علیرغم وارداتی بودن بخشی از مواد اولیه تولید ماسک را در پی داشت .

  رییس سازمان بسیج اصناف و فعالان اقتصادی کشور با اشاره به ظرفیت واحدهای صنعتی استان آذربایجان شرقی نیز گفت : با توجه به پتانسیل های صنعتی استان انتظار داریم صنعتگران این استان وارد تولید “ملت بلون” و دیگر مواد اولیه ماسک شوند که در این ارتباط حمایتهای لازم، از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی کشور و استان انجام می‌شود .

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پنج − چهار =