• New title for a=>html, img=>alt
 • خبرخوش محققان داخلی برای بیماران دیابتی

  تصویر روز: با تلاش محققان داخلی اولین نرم افزار مورد تایید وزارت بهداشت به منظور خودپایشی و کنترل بیماری دیابت با نام « آیدیا» در کشور طراحی و تولید شد.
  مهندس حمید تبیانیان بنیان‌گذار اپلیکیشن «آیدیا» با بیان این مطلب افزود: بیماران مبتلا به دیابت می توانند به منظور خودپایشی و کنترل بصورت رایگان از اپلیکیشن IDIA در گوشی‌های هوشمند خود استفاده کنند.
  وی اظهارداشت: این نرم افزار یک برنامه کاربردی برای مبتلایان به دیابت نوع 1 و 2 است که می توانند با استفاده از آن مدیریت بیماری خود را به آن بسپارند تا با کنترل دوز انسولین یا داروی مصرفی، تنظیم رژیم غذایی روزانه و مدیریت فعالیت بدنی بتوانید قند خونتان را کنترل کنند.
  مهندس تبیانیان تصریح کرد: «آیدیا» به عنوان اپلیکیشن مورد تایید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در زمینه دیابت به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و همچنین خانه‌های بهداشت شهری و روستانی معرفی شده تا جهت کمک به کنترل خود پایشی در اختیار بیماران قرار گیرد.
  وی یادآور شد: کار با این اپلیکیشن بسیار آسان بوده و برای هر کاربر شخصی‌سازی شده است. این شخصی‌سازی بر اساس اطلاعات اولیه‌ای است که کاربر در ابتدای ثبت‌نام در اپ وارد کرده و همچنین اطلاعات روزانه‌ای که از قند خون و میزان خورد و خوراک و فعالیت‌بدنی ثبت می‌کند.


  بنیان‌گذار اپلیکیشن «آیدیا» افزود: این اپلیکیشن پنج حیطه اصلی سبک زندگی از جمله اطلاعات قند خون روزانه، اطلاعات تغذیه‌ای، میزان و نوع و شدت فعالیت بدنی روزانه، میزان و نوع انسولین یا داروهای مصرفی و در نهایت احساساتی که فرد در روز تجربه کرده و می‌تواند بر قند خون او اثر داشته باشد را مورد توجه قرار می دهد.
  مهندس تبیانیان معتقد است: آیدیا با بکارگیر ی یک شیوه جدید و منحصربه فرد درامتیازدهی، روزانه به شما امتیاز میدهد و این سیستم امتیازدهی به شما فرصت میدهد تا هر روز وضعیت سلامتی و بیماری خود را نسبت به روز قبل بسنجید . البته به پزشک شما نیز کمک می کند تا در روزهای ویزیت دید عمیق تر و همه جانبه تری نسبت به وضعیت ماه های گذشته شما داشته باشد.


  وی در پایان اظهارداشت:علاقه‌مندان برای دریافت اپلیکیشن «آیدیا» می‌توانند به کافه‌ بازار، گوگل‌پلی و… مراجعه کنند . همچنین به زودی نسخه آی او اس این برنامه نیز وارد بازار می‌شود.

  شایان ذکر است سخنگوی وزارت بهداشت نیز در آخرین نشست خبری خود  استفاده از اپلیکیشن «آیدیا» را به بیمارات توصیه کرد. دکتر سیما سادات لاری گقت: توصیه ما به مبتلایان دیابت این است که به منظور خودپایشی و کنترل دیابت از اپلیکیشن IDIA در گوشی‌های هوشمند به صورت رایگان استفاده کنند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  18 + یازده =