• محدودیتی برای تامین ارز واردات واکسن وجود ندارد

  تصویر روز: رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر مبنای قرارداد کوواکس، ۱۷۸ میلیون دلار برای خرید ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تخصیص داده شده که قسط اول آن پرداخت و واردات آن آغاز شده است.

  به گزارش صداوسیما از بانک مرکزی؛ دکتر همتی در یادداشتی در فضای مجازی نوشت: ضرورت تأمین واکسن کرونا و انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا قطعاً باید مهمترین دغدغه کشور باشد و بانک مرکزی از همان ابتدا برغم همه محدودیت‌های نقل و انتقال مالی ناشی از تحریم، همه تلاش خود را برای تأمین فوری ارز موردنیاز واردات واکسن بر اساس سفارش وزارت بهداشت و درمان، انجام داده است.

  وی در این یادداشت اضافه کرده است: هرگونه درخواست وزارت بهداشت جهت پرداخت ارز بابت واردات واکسن تأمین می‌شود و تاکنون نیز بر اساس میزان تقاضا و درخواست برای خرید واکسن از کشور‌های روسیه و چین، ارز لازم تأمین و واردات انجام شده است.

  در حال حاضر نیز تخصیص ارز برای واردات با ارز نیمایی، براساس دستور رئیس جمهور، در اولویت تأمین است و بنگاه‌های بزرگ توانمند می‌توانند در انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود با هماهنگی وزارت بهداشت نقش آفرینی کنند.

  امروز نیز، بانک مرکزی حداقل ۱۰۰ میلیون دلار دیگر بانرخ ارز ترجیحی برای این منظور تخصیص داد تا با اعلام وزارت بهداشت پرداخت کند. این روند تأمین ارز بر مبنای درخواست‌ها تداوم خواهد داشت.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *