• محدودیت‌های کرونایی یک هفته دیگر تمدید شد

  تصویر روز: رییس جمهور اعلام کرد: هزینه کردن برای واکسن اعانه و هزینه نیست و عین سرمایه گذاری است.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ رییس جمهور در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه هزینه برای واکسن در واقع یک سرمایه گذاری برای کشور و سلامت جامعه است، گفت: هزینه کردن برای واکسن اعانه و هزینه نیست و عین سرمایه گذاری است.
  جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا بعد از ظهر چهارشنبه در حضور رییس جمهور برگزار شد و در این جلسه، روسای کمیته‌های بهداشت و درمان و اجتماعی – امنیتی گزارشی از آخرین وضعیت شهر‌ها و استان‌های کشور از نظر شیوع کرونا و افزایش تعداد بیماران و همچنین اقدامات انجام شده در راستای نظارت بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی و همچنین اعمال محدودیت‌ها در این رابطه ارائه کردند.
  براساس گزارش ارائه شده از سوی کمیته بهداشت و درمان با توجه به مواجه شدن با موج چهارم بیماری در همه استان‌های کشور و افزایش تعداد مراجعات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح کشور تقویت مراکز درمانی با برپایی بیمارستان‌های سیار با کمک سایر بخش‌ها مورد اشاره و تاکید قرار گرفت.
  در این جلسه کمیته امنیتی – اجتماعی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی و ضرورت رعایت محدویت‌ها در شهر‌های نارنجی و قرمز، بر ممنوعیت برگزاری مراسم ماه رمضان در مناطق نارنجی و قرمز و همچنین رعایت کامل پروتکل‌ها در برگزاری مراسم در شهر‌های زرد و آبی تاکید کرد.
  در این جلسه با توجه به استمرار شرایط قرمز و نارنجی در برخی از شهر‌های کشور، پیشنهاد تمدید اعمال محدودیت‌های مختص به شهر‌های قرمز و نارنجی تا پایان هفته آینده به تصویب رسید.
  براساس گزارش قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین مقرر شد با همکاری نیروی انتظامی تدابیر ویژه درخصوص منع ورود و خروج شهر‌های نارنجی و قرمز اتخاذ شود و از هرگونه تردد غیر مجاز جلوگیری بعمل آید.
  در این جلسه همچنین براساس پیشنهاد قرار گاه عملیاتی، کلیه دستگاه‌های ملی و استانی موظف شدند با هدف کاهش تردد‌ها و ترافیک برابر بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی نسبت به استفاده از ظرفیت دورکاری کارکنان اقدام کنند.
  در جلسه امروز با اشاره به نظارت‌های ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی، هلال احمر و بازرسان اتاق اصناف، نیروی انتظامی و بسیج در استان‌ها در زمینه اجرای پروتکل‌ها از سوی اصناف و کسب و کارها، تاکید شد: همه دستگاه ها، ادارات، اصناف و مشاغلی که اجرای پروتکل‌های بهداشتی آن‌ها زیر ۹۰ درصد است موظف هستند به سرعت با اعمال محدودیت‌های هوشمند و اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی درصد مراعات را به بالای ۹۰ درصد ارتقا دهند و چنانچه اهمالی در این زمینه صورت گیرد، با متخلفان برخورد جدی صورت خواهدگرفت.
  کمیته بهداشت و درمان همچنین در این جلسه گزارشی از تغییر وضعیت ۳۰ شهر کشور از قرمز به نارنجی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت محدودیت‌ها و اجتناب از ترد‌های غیر مجاز و دورهمی‌ها ارائه کرد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *