• شهریه مدارس غیردولتی 30 درصد گران شد

  تصویر روز: رئیس سازمان مدارس غیردولتی: برای شهریه‌های سال تحصیلی آینده مدارس غیردولتی افزایش ۳۰ درصدی را پیش بینی می‌کنیم که باید به تأیید سازمان حمایت از مصرف کننده برسد.

  شهریار فولادوند در مصاحبه اختصاصی با صدا و سیما، افزود: شهریه پایه دوازدهم امسال ۱۵ درصد بیشتر از پایه‌های دهم و یازدهم خواهد بود همچنین پیش دبستانی‌های ضمیمه مدارس غیردولتی ۸۰ درصد شهریه پایه‌های ابتدایی را دریافت خواهند کرد.
  وی گفت: مدارس استثنایی غیردولتی دو برابر شهریه مدارس غیردولتی همان منطقه را می‌توانند اخذ کنند و پیش دبستان‌های مدارس دولتی امسال ۷۰ درصد شهریه مدرسه غیردولتی همان منطقه را دریافت خواهند کرد.
  آقای فولادوند افزود: امسال مجموعه شهریه‌هایی که در مدارس غیردولتی تحت عناوین مختلف دریافت می‌شود را در یک مرحله مشخص کرده ایم که شامل شهریه مصوب و آموزش مکمل است.
  وی گفت: با اولیای دانش آموزان امسال دو قرارداد بستیم که برای شرکت دانش آموز در آموزش‌های پایه و مکمل است.
  رئیس سازمان مدارس غیردولتی افزود: شرکت دانش آموزان در آموزش‌های پایه الزامی و برای آموزش‌های مکمل اختیاری است.
  آقای فولادوند گفت: در صورت مجازی شدن کلاس‌ها برای سال تحصیلی آینده مدارس غیردولتی تنها شهریه آموزش‌های پایه و فوق برنامه (شهریه مصوب) را دریافت خواهند کرد و حتی در صورتی که کلاس‌ها حضوری شود مدارس حق الزام شرکت دانش آموزان در آموزش‌های مکمل و دریافت شهریه را ندارند.

  وی افزود: شرایط پیش ثبت نام و دریافت علی الحساب شهریه هنوز به مدارس ابلاغ نشده است و بنابراین دریافت هرگونه شهریه علی الحساب برای پیش ثبت نام ممنوع است.
  آقای فولادوند تأکید کرد: پیش ثبت نام مدارس غیردولتی با اعلام ۳۰ درصد افزایش نسبت به پارسال غیرقانونی است و تنها می‌تواند براساس شهریه مصوب پارسال انجام شود.
  وی تصریح کرد: طرح الگوی پیش ثبت نام مدارس غیردولتی در حال تصویب نهایی است و به زودی به این مدارس ابلاغ خواهد شد.
  رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: شهریه ثابت مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی آینده در صورت مجازی شدن کلاس‌ها کاهش نخواهد یافت، زیرا باوجود کاهش هزینه‌های مدرسه به دلیل نبود دانش آموزان هزینه‌های آموزش مجازی این مدارس افزایش یافته است.
  آقای فولادوند افزایش اجاره بهای ساختمان و افزایش ۳۰ درصدی حقوق و دستمزد کارکنان مدارس غیردولتی را از دلایل افزایش شهریه عنوان کرد.
  وی افزود: به دلیل مجازی شدن کلاس‌ها تعداد دانش آموزان مدارس غیردولتی امسال ۴ درصد کاهش یافته است و از ۱۸ هزار مدرسه غیردولتی در کشور ۶ هزار مدرسه با کمتر از ۵۰ دانش آموز مشغول به فعالیت هستند و تعداد زیادی از مدارس غیردولتی نیز به دلیل کمبود و یا نبود دانش آموز تعطیل شدند.
  آقای فولادوند گفت: امسال ۷۰ درصد کاهش ثبت نام در پیش دبستانی‌های دولتی را داشته ایم.
  وی افزود: بخشنامه نحوه تعیین شهریه مدارس غیردولتی به استان‌ها ابلاغ شده است و مدیران این مدارس یک ماه فرصت دارند تا شهریه درخواستی خود را به ما اعلام کنند.
  رئیس سازمان مدارس غیردولتی یادآور شد: مدارس غیردولتی از زمان اعلام شهریه مصوب ۲۰ روز فرصت دارند که در صورت اعتراض به میزان شهریه مصوب اعلام نظر کنند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *