• جاروبرقی و یخچال فریزر « سام » به بازار می آید

  تصویر روز: مدیرعامل شرکت سام الکترونیک اعلام کرد:  باهمت صنعتگران و مهندسان داخلی، خطوط تولید ماشین‌های لباس‌شویی داخلی با برند «سام» در این شرکت راه اندازی شد.

  به گزارش تصویر روز مهندس سید علیرضا موسوی با بیان این مطلب افزود: این موفقیت پس از دو سال کار تحقیقاتی و با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و پیمانکاران داخلی حاصل شد و امروز خطوط تولیدی یاد شده با حضور “مهدی صادقی‌نیارکی” معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

  وی گفت: این توفیق در حالی به دست آمد که سامسونگ کره جنوبی شریک تجاری شرکت سام از حدود دو سال پیش در پی تشدید تحریم‌های آمریکایی به ناچار بازار کشورمان را ترک کرده بود.

  با این حال دست‌اندرکاران این شرکت دست از تلاش برنداشتند و پس از راه‌اندازی خطوط تولید تلویزیون با برند سام الکترونیک که سال گذشته آغاز به‌کار کرد، خطوط تولید ماشین لباس‌شویی در پنج مدل و ظرفیت های مختلف را راه‌اندازی کردند.

  ساخت یخچال فریزر و جاروبرقی 

  به گزارش تصویر روز مهندس سید علیرضا موسوی در ادامه این مراسم در گفت و گو با فارس ضمن اشاره به آغاز تولید لباسشویی داخلی سام به جای تولیدات مشترک با کره ای ها در کشور، اظهار داشت: با تشدید تحریم ها، تولید شرکت های کره ای در صنعت لوازم خانگی ایران متوقف شد اما توانستیم با تکیه بر دانش داخلی، شرایط را برای جایگزین کردن تولیدات ایرانی به جای محصولات قبلی فراهم کنیم.

  وی تصریح کرد: در این راستا خط تولید لباسشویی ایرانی به بهره برداری رسید که از قابلیت تولید بالایی برخوردار است.

  موسوی با اشاره به سرمایه گذاری انجام شده برای قالب سازی و تولید لباسشویی جدید داخلی، گفت: تولید این محصول ارزش افزوده مناسبی برای کشور به همراه دارد.

  وی افزود: سال قبل تولید تلویزیون را عملیاتی کردیم و امسال نیز علاوه بر لباسشویی، تولید داخلی یخچال فریزر و جاروبرقی را نیز در دستور کار داریم که از سطح داخلی سازی مناسبی برخوردار خواهند بود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *