• شرکت بی بافت گستر جهان تنها دارنده «جی ام پی» ملت بلون در ايران

  تصویر روز: مدیر عامل شرکت بی بافت گسترجهان اعلام کرد: برای نخستین بار در کشور این شرکت موفق به اخذ مجوز تولید و فروش پارچه منسوج بی بافت ملت بلون از سازمان غذا و دارو شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت بی بافت گستر جهان ، مهندس مهندس محمدر ضا محمدی با بیان این مطلب افزود: اسفند ماه سال گذشته با توجه به اعلام اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو کلیه شرکت های تولیدی منسوج بی بافت که توانایی تولید پارچه ملت بلون، جهت مصرف در ماسک های پزشکی را داشتند ، به منظور بررسی و صدور تاییدیه کیفی جهت استفاده در ماسک پزشکی، درخواست خود به همراه مشخصات واحد تولیدی به دبیرخانه اداره کل تجهیزات پزشکی ارائه کردند.
  وی تصریح کرد: در این ابلاغیه تاکید شده بود که شرکت های تولید کننده ماسک نیز ملزم به خرید از شرکت های تولید کننده ملت بلون که کیفیت ملت بلون آن ها به تایید این اداره کل رسیده است می باشند.به گفته وی پس از فراخوان اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو بلافاصله اقدامات لازم به منظور اخذ این مجوز انجام شد.
  مدیرعامل شرکت بی بافت گسترجهان اظهارداشت: خوشبختانه پس ازطی مراحل اداری و انجام بررسی های لازم توسط کارشناسان این سازمان ، در تاریخ دوم اردیبهشت ماه جاری مجوز لازم در این خصوص صادر و این موضوع بصورت رسمی به این شرکت ابلاغ شد.
  مهندس محمدرضا محمدی افزود: بر اساس مجوز صادره توسط سازمان غذا و دارو تولید منسوج بی بافت ملت بلون با استفاده از الیاف پلی پروپیلین به منظور استفاده در ماسک پزشکی در شرکت بی بافت گستر جهان بلامانع می باشد.

  جلوگیری از خروج ارز و صادرات منسوجات بی بافت اسپانلس

  وی افزود: شرکت بی بافت گستر جهان در سال ۱۳۹۴ با هدف پاسخگویی به نیازهای داخلی و جلوگیری از خروج ارز و همچنین صادرات منسوجات بی بافت اسپانلس در زمینه تولید محصولات بهداشتی ، صنعتی و بیمارستانی با سیزده و نیم میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی و۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و ایجاد اشتغال ۱۰۰ نفر در زمینی به مساحت حدود ۵ هکتار با بهره گیری از به روز ترین ماشین آلات و دانش فنی روز دنیا به بهره برداری رسید.
  وی افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته ، شرکت در همان سال اول توانست به اهداف خود دست یابد. این شرکت همچنین موفق شد ضمن جلوگیری از خروج بیش از ۵ تا۱۰ میلیون دلار ارز، سالانه بیش از ۳ تا ۵ میلیون دلار نیز برای کشور ارز آوری داشته باشد.
  مهندس محمدی یادآور شد: محور فعالیت شرکت تولید کالاهای منسوجات بی بافت در بخش صنعتی برای بک شیت چرم های مصنوعی ، فیلترهای صنعتی مورد مصرف در پتروشیمی ها ، خودروسازی ، صنایع کیف و کفش ، مبلمان و بسته بندی ، مصارف بهداشتی و بیمارستانی می باشد.

  اجرای طرح توسعه با 15 میلیون دلار سرمایه گذاری

  مدیرعامل شرکت بی بافت گستر جهان در ادامه افزود: اين شركت در راستاي اجرای طرح توسعه از سال گذشته در حال سرمايه گذاري ١٥ میليون دلاري به منظور تكميل سبد محصولات و افزايش ظرفيت به ٣٠ هزار تن در سال است. وی تصریح کرد: با بهره بردای از طرح توسعه 150 شغل جدید در این شرکت ایجاد خواهد شد.
  وی اظهارداشت: امیدواریم در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده با حمايت هر چه بيشتر مسئولان ذيربط بتوانيم ضمن بهره برداري از طرح توسعه در دست اقدام ، گام هاي موثرتري در جهت اعتلاي امر توليد برداريم.

  تشکر از مسئولان ملی و استانی

  مدیر عامل کارخانه بی بافت گستر در پایان افزود: جا دارد در این خصوص از همکاری های صمیمانه دکتر شانه ساز معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو و همچنین مهندس ربیعی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز و سایرهمکاران این دو سازمان بصورت ویژه تشکر و قدردانی نمایم.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *