• ازدواج داماد هندی با خواهر عروس!

  تصویر روز: در اغلب موارد در هند این خانواده‌ها هستند که در مورد ازدواج دختر و پسر تصمیم می‌گیرند و به ندرت رضایت آن‌ها هم در نظر گرفته می‌شود.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یک مراسم عروسی در هند با از هوش رفتن عروس و مرگ او درست پیش از تکمیل شدن تشریفات عروسی، چرخش هولناکی پیدا کرد. داماد در نهایت همان روز با خواهر کوچک‌تر او ازدواج کرد، آن هم در حالی که جنازه‌ی عروس اصلی در اتاق دیگری مانده بود.

  این حادثه روز ۲۷ ماه مه در روستایی در شمال ایالت اوتار پرادش هند رخ داد. این مراسم ازدواج میان زنی به نام سورابهی و مردی به نام مانگش کومار از روستای مجاور برگزار شده بود.

  عروس و داماد در حال رد و بدل کردن حلقه‌های گل طی مراسمی سنتی به نام جایمالا بودند که سورابهی از هوش رفت. یک پزشک فوراً برای رسیدگی به عروس در آنجا حاضر شد، اما کمی بعد اعلام کرد که عروس بر اثر حمله‌ی قلبی جان خود را از دست داده است.

  با این حال، مراسم ازدواج ادامه پیدا کرد، البته با عروسی دیگر. در حالی که جنازه‌ی سورابهی در اتاق دیگر خانه مانده بود، مراسم عروسی با جایگزین شدن خواهر کوچک‌تر او، نیشا ادامه یافت.

  برادر سورابهی به یکی از شبکه‌های محلی هند گفته: «نمی دانستیم در آن موقعیت باید چه کنیم. هر دو خانواده دور هم جمع شدیم و یک نفر پیشنهاد داد که خواهر کوچکترم، نیشا با داماد ازدواج کند.»

  ازدواج داماد هندی با خواهر عروس در حضور جنازه عروس!

  ازدواج از پیش تعیین شده امر نامتعارفی در هند نیست.

  در اغلب موارد در هند این خانواده‌ها هستند که در مورد ازدواج دختر و پسر تصمیم می‌گیرند و به ندرت رضایت آن‌ها هم در نظر گرفته می‌شود.

  خانواده‌های هندی ممکن است به خاطر هزینه‌ی برگزاری مراسم عروسی، برای ازدواج کردن تحت فشار قرار گیرند.

  مراسم‌های عروسی در هند، حتی مراسم اقشار کم درآمد جامعه، هزینه‌های بالایی دارند و حتی فقیرترین فقیرترین‌ها هم باید به اسم «افتخار خانواده» مراسم مجللی برگزار کنند.

  عموی سورابهی به شبکه محلی مذکور گفته: «تصمیم سختی برای خانواده‌ی ما بود. جنازه‌ی یک دخترمان در یک اتاق بود و عروسی دختر دیگرمان در اتاق دیگری برگزار می‌شد.»

  «هیچوقت شاهد چنین احساسات مختلفی نبودیم. غم مرگ او و شادی ازدواجی که قرار بود انجام شود.»

  این دومین بار در هفته‌های اخیر بود که یک جایگزینی لحظه آخری در مراسم عروسی رخ می‌داد. در ماه مه، عروسی در ایالت اوتار پرادش بعد از آنکه داماد مراسم را نیمه کاره رها کرد، با یکی از مردان شرکت کننده در مراسم ازدواج کرد. خانواده‌ی عروس از میان ساقدوش‌های داماد یکی را به عنوان داماد جدید خود انتخاب و با این وصلت موافقت کردند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *