solimani.bimeh

ایجاد رشته بیمه ای درهنرستان ها

تصویر روز: در دیدار  مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با رئیس کل بیمه مرکزی، بر تسریع در ایجاد رشته بیمه ای در هنرستانهای دوره متوسطه تاکید شد.

رئیس کل بیمه مرکزی در این دیدار با استقبال از ایجاد رشته بیمه‌ای درهنرستان های کشور گفت: در ادامه ی تعامل بین صنعت و وزارت آموزش و پرورش، ایجاد رشته بیمه ای می تواند تاثیر شایان توجهی در توسعه فرهنگ بیمه بگذارد.
دکتر غلامرضا سلیمانی گفت : بیمه مرکزی با استفاده از نظر کارشناسان آموزشی و پژوهشی برنامه ریزی لازم را برای تامین محتواها و سرفصل های آموزشی این رشته انجام داده و ان شاءالله با همکاری بعمل آمده درآینده نه چندان دور شاهد راه اندازی این رشته باهدف مهارت افزایی بیمه ای در بین دانش آموزان خواهیم بود.
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به فعالیتهای فرهنگی و ترویجی بیمه ای  انجام شده در طی سالیان اخیر گفت: قطعا سرمایه گذاری بر روی دانش آموزان، می تواند در عمق بخشیدن به مفاهیم پراکنده و ابتدایی ارائه شده در ذهن دانش آموزان مفید باشد و بیمه مرکزی این رویکرد را به عنوان یکی از اهداف استراتژیک خود دنبال خواهد کرد
رئیس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیمه مرکزی از فرصت همکاری با آموزش و پرورش و نهادهای آموزشی برای اشتغال پایدار نیروی جوان در صنعت بیمه و آشنایی آحاد مردم با مفاهیم بیمه ای استفاده کرده و گنجاندن مفاهیم بیمه ای در کتب درسی یکی از برکات تعامل با وزارت آموزش و پرورش درسالیان اخیر بوده است.
دکتر سلیمانی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی بیمه با همکاری دستگاههای مختلف انجام می شود،  تصریح کرد بیمه مرکزی و صنعت بیمه به این فعالیت‌ها اکتفا نخواهد کرد و با برقراری ارتباط منطقی و مطلوب با دیگر نهادها در جهت آشنایی مردم با مفاهیم بیمه ای از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کند.
درراین جلسه مدیر کل دفتر آموزش های فنی و  حرفه ای کار و دانش وزارت آموزش وپرورش وجود تعامل و ارتباط میان هنرستانها و بازار کار رادر جذب فارغ التحصیلان به بازار کار موثر دانست.
مهندس آذرکیش افزود: بر اساس قانون نظام جامع آموزش مهارتی، تربیت نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار فعلی و آینده و ارتقای توان کارآفرینی و افزایش نقش آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی،  موجب رونق تولید و رشد و پویایی اقتصاد و توسعه ملی می‌شود.
وی  همچنین مهارت‌آموزی را زمینه‌ساز اشتغال پایدار در جامعه دانست و اضافه کرد : ارتباط اصلی بین آموزش و پرورش و رشد و توسعه ی اقتصادی به طور عمده نتیجه ی تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار از طریق آموزش و پرورش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *