• ایرانی ها چه تعداد کارت بانکی دارند؟

  تصویر روز: تا پایان خرداد ماه سالجاری تعداد کارت‌های بانکی صادر شده از سوی بانک‌ها به بیش از ۳۹۰ میلیون رسیده که در مقایسه با پایان سال گذشته تقریبا ۱۰ درصد بیشتر شده است.

  به گزارش ایسنا، مانده کارت‌های بانکی صادر شده بانک‌ها تا پایان خرداد امسال معادل ۳۹۸ میلیون و ۴۲۶هزار و ۱۵۷ عدد کارت در قالب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک بوده که در مقایسه با صدور ۳۶۰ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۴۷۲ کارت در سال گذشته تقریبا ۱۰ درصد بیشتر شده است.

  بررسی آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که بانک ملی با صدور انواع کارت بانکی در رده نخست صدور انواع کارت بانکی قرار دارد.

  تا پایان خرداد سالجاری بالغ بر ۲۶۲ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۹۵۲ عدد کارت بانکی از نوع برداشت در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی ایران با تعداد ۴۵ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۱۳۴ کارت، بیشترین صدور کارت برداشت در میان بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور را داشته است.

  بانک‌های صادرات، ملت و سپه در رده‌های بعدی قرار دارند و بانک خاورمیانه کمترین تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی صادر کرده است.

  همچنین، تا پایان خرداد ماه امسال معادل ۶ میلیون و ۸۵ هزار و ۲۸۱ عدد کارت بانکی از نوع اعتباری در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی با تعداد یک میلیون و ۷۳۴ هزار و ۸۴۴ عددکارت، بیشترین صدور کارت اعتباری در میان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.

  علاوه براین، آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد ۱۲۸ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۶۵ عدد کارت خرید یا هدیه در سطح کشور توسط شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی ایران با صدور ۳۳ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۴۲۷ عدد کارت هدیه در رتبه نخست این جدول قرار گرفته و پس از آن نیز بانک‌های پارسیان و ملت قرار دارند.

  طبق این گزارش، معادل یک میلیون و ۹۸۷ هزار و ۲۵۹ عدد کارت پول الکترونیک نیز توسط بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در خرداد ۱۴۰۰ صادر شده که عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک ملت است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *