• امریکا: توافق با ایران دور از ذهن است

  تصویر روز: سناتور دموکرات آمریکایی و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا، گفت که توافق با ایران درباره برجام در آینده نزدیک دور از ذهن است.

  به گزارش ایلنا به نقل از پولتیکو، «باب منندز» سناتور دموکرات آمریکایی و رئیس کمیته روابط خارجی سنا، گفت که توافق با ایران درباره برجام در آینده نزدیک دور از ذهن است.

  وی افزود که همانطور که مشاهده می‌شود، روند امور برای بازگشت که توافق هسته‌ای در حال انجام است ولی دستیابی به توافق با ایران در آینده نزدیک محتمل نیست.

  در همین حال، خبرگزاری رویترز طی گزارشی به نقل از یک منبع دیپلماتیک ناشناس مدعی شد که ایران برای از سرگیری مذاکرات وین، پیش از روی کار آمدن دولت جدید این کشور آمادگی ندارد.

  این منبع مدعی شده است که ایران برای مذاکرات به منظور بازگشت به پایبندی به برجام تا زمان آغاز دولت «ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری منتخب این کشور آماده نیست.

  وی در ادامه این ادعاها افزوده است که ایران، این مسأله را از طریق اروپایی‌ها به عنوان میانجی در مذاکرات غیرمستقیم، به آمریکایی‌ها اطلاع‌ داده است.

  این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که ایران تأکید کرده است پس از لغو تحریم‌های آمریکا، آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *