• تولید دستگاههای اکسیژن ساز در «صفادشت»

  تصویر روز: (حمید طلیمی) مراسم راه اندازی خط تولید دستگاههای اکسیژن سازخانگی و دستگاههای ونتیلاتور غیرتهاجمی با هماهنگی و حمایت سازمان بسیج اصناف،بازاریان وفعالان اقتصادی کشور در شهرک صنعتی صفادشت به بهره برداری رسید.

  دکتر غلامرضا حسن پور با بیان این مطلب افزود:ا ین سازمان ازابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا در خدمت مردم وکادر درمان بوده وبا استفاده ازظرفیتهای مردمی در سراسر کشور توانست پروژه های مهمی درامرمبارزه با این ویروس به نتیجه برساند.
  یکی ازپروژه های مهم وبا فن آوری بالا تولیددستگاههای اکسیژن ساز و دستگاههای تنفسی است که بسیج اصناف از آبان ۹۹ بادرخواست وزارت بهداشت به این مساله ورود نمود و توانست تولیدکنندگان راگردهم آورده و درمدت زمان کوتاهی مشکل تامین اکسیژن برخی بیمارستانها رابا دستگاههای تولیدداخل مرتفع نموده وبا افزایش تولید دستگاههای اکسیژن ساز خانگی درداخل کشور،کمبود این دستگاههارا جبران نماید.

  اجرای طرح”نذر نفس”

  وی همچنین اظهارداشت: با راه اندازی طرح”نذر نفس” دستگاه اکسیژن سازبه صورت رایگان و چرخشی دراختیارمردم قرارگرفت.
  وی گفت: امروز به لطف الهی شاهدراه اندازی خط تولید جدید دستگاههای اکسیژن ساز و ونتیلاتور غیرتهاجمی به همت جوانان نخبه ای هستیم که باتلاش شبانه روزی ۷ ماهه وحمایت سازمان بسیج اصناف وهمراهی اداره کل تجهیزات پزشکی برگ زرینی بر افتخارات ایران اسلامی افزودند.

  کاهش قیمت دستگاه های اکسیژن ساز

  سازمان بسیج اصناف،بازاریان وفعالان اقتصادی کشور در ادامه افزود: باورود بسیج درموضوع اکسیژن ابتدا قیمت ها که نجومی شده بود به تعادل رسید وبه مرور و با حمایت ابن سازمان از تولیدکنندگان ،تولید داخلی شکل گرفت که امروزخط تولید شرکت احیاگسترطب فرایند با مدیریت آقایان مهدی شادیده و مهدی محمدی افتتاح شد.
  این شرکت درسال گذشته به خاطرنیاز کشور،واردکننده این دستگاهها بودکه با تشویق و کمک بسیج اصناف وبرگرازی جلسات کارشناسی متعدد،موفق به تولید گردید.دوران کروناعلی رغم خسارتها وعبرتهای فراوان به ماآموخت که “ما میتوانیم”

  بومی سازی 80 درصد قطعات در کشور

  در ادامه این مراسم مهدی محمدی مدیر عامل شرکت احیا گستر طب فرآیند اعلام کرد:  این شرکت فعالیت خود را در زمینه تجهیزات پزشکی، خصوصا تجهیزات تنفسی از سال ۹۳ آغاز کرد.

  به گفته وی در سال ۹۸ فاز اول تولید دستگاه های کمک تنفسی را راه اندازی و در سال ۱۴۰۰ فاز دوم این محصولات و همچنین خط تولید اکسیژن سازهای خانگی را با حمایت سازمان بسیج اصناف راه اندازی شد.

  مهدی محمدی تصریح کرد: در سال ۹۸ تعداد پرسنل شرکت ۱۵ نفر بود که پس از راه اندازی خط تولید این محصولات، ۲۵ نفر از جوانان نخبه فارغ التحصیل دانشگاههای کشور به استخدام این شرکت در آمده و مشغول فعالیت شده اند.

  وی افزود: در حال حاضر ۴۰ نفر در این شرکت به صورت مستقیم و حدود ۶۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار هستند.
  مدیر عامل شرکت احیا گستر طب فرآیند اظهارداشت: این شرکت پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید و اشتغالزایی و با برخورداری از ظرفیت نیروهای جوان و نخبه، توان افزایش ظرفیت تولید سالانه تا سه برابر رقم فعلی را دارد.
  وی گفت: این دستگاه ها از ۹۰ قطعه تشکیل شده که حدود ۸۰ درصد قطعات دستگاه بومی سازی شده است و تا پایان سال جاری نیاز به واردات قطعات به صفر میرسد.

  قابلیت های منحصر به فرد دستگاه های تنفسی (CPAP و BiPAP)

  دارای مد تنفسی حجمی EVAPS (ESSENTIAL VOLUME ASSURE PRESSURE SUPPORT )
  Auto ST – PC – ST – S- Auto S – Auto CPAP – CPAP V
  دارای باطری داخلی
  قابلیت تنظیم آلارم های متعدد
  صدای بسیار کم
  قابلیت اتصال به پالس اکسیمتر
  صفحه نمایش بزرگ رنگی 5 اینچ

  قابلیتهای منحصر به فرد دستگاهای اکسیژن ساز

  دستگاه های اکسیژن ساز خانگی
  – درمدل های ۵ – ۸ و ۱۰ لیتری
  -قابلیت استفاده همزمان جهت دو نفر
  -قابلیت استفاده به صورت ۲۴ ساعته (مخصوص بیماران کرونایی)
  -صدای بسیار کم (کمتر از 35 دسی بل)
  -دوسال گارانتی

  مدیر عامل شرکت احیا گستر طب فرآیند در ادامه افزود: این شرکت تا کنون به منظور راه اندازی خط تولید و قالب های تولید شده قطعات هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال انجام داده است.
  وی در پایان اظهارداشت: در صورت ادامه حمایت ها، این شرکت با تکیه بر دانش فنی جوانان این مرزو بوم در آینده ای نزدیک توان صادرات این محصولات و افزایش جذب نیروی بیشتر را خواهد داشت.

   

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *