• دستگیری۳ پزشک قلابی

  رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت از دستگیری سه پزشک قلابی خبرداد که با دایر کردن مطبی در شهرک غرب جراحی زیبایی می‌کردند.

  سرهنگ نادر مرادی رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در گفت‌وگو با فارس از پلمب یک مطب پزشکی غیر مجاز در غرب تهران خبر داد.

  سرهنگ مرادی در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: اواخر ماه گذشته زن جوانی با مراجعه به پلیس امنیت عمومی اعلام کرد که برای دریافت خدمات درمانی به یکی از مطب های جراحی زیبایی در غرب تهران مراجعه کرده ولی پس از آن متوجه شد که پزشکان این مطب فاقد هرگونه پروانه عمومی پزشکی و یا تخصصی جراحی بوده که از ادامه مراحل درمانی خود منصرف شده و موضوع را بلافاصله به مأموران پلیس گزارش داده است.

  وی با بیان اینکه بررسی موضوع در دستور کار ماموران معاونت پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت قرار گرفت، گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی، پرونده مشابهی دیگری از سوی اداره بهداشت و درمان به این معاونت ارجاع شد.

  رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی تهران تصریح کرد: تحقیقات تکمیلی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت تا اینکه روز گذشته در بازدید مشترکی که به همراه کارشناسان اداره بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از این مطب انجام گرفت، مشخص شد 2خانم و یک آقا که خود را به عنوان پزشک معرفی و در این مرکز درمانی فعالیت می کنند فاقد هرگونه پروانه طبابت عمومی و تخصصی بوده و بدون داشتن مجوزهای قانونی به صورت غیرمجاز با اخذ مبالغ هنگفت از بیماران خود، جراحی زیبایی لیپوماتیک و لیپوساکشن(خارج کردن چربی های اضافه از بدن) را انجام می دهند.

  وی با بیان اینکه نتیجه تحقیقات صورت گرفته در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت، خاطر نشان کرد: صبح امروز با دستور قضائی هر 3 پزشک قلابی دستگیر و این مطب توسط مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت پلمب و دستگاه و ادوات غیرمجاز جراحی نیز توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان توقیف شد.

  رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت با بیان اینکه تا کنون 2 نفر از شاکیان شناسایی شده اند، اضافه کرد: متهمان پرونده به دادسرا معرفی شدند.

  سرهنگ مرادی با اشاره به اینکه این نوع جراحی در علم پزشکی از جمله جراحی های خطرناک و با ریسک بالا بوده و در صورت نداشتن تخصص لازم ممکن است منجر به مرگ بیمار شود، از شهروندان خواست به مراکز درمانی و بهداشتی معتبر مراجعه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص مراتب را سریعا با شماره گیری مرکز فوریت های پلیس 110 گزارش دهند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *