miner

کشف 5 هزار مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز

تصویر روز – سخنگوی صنعت برق گفت: تاکنون پنج هزار مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز کشف شده است.

به گزارش  ایرنا، “مصطفی رجبی مشهدی” روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: این مرکزهای غیرمجاز مصرف برقی ۶۰۶ مگاواتی داشتندو این مصرف برای ماینرهایی بود که مورد استفاده قرار می گرفته اند.

وی ادامه داد: البته مصرف دستگاه های سرمایشی که برای این ماینرها مورد استفاده قرارمی گرفته جدا از دستگاه ها است زیرا در این شرایط گرما نیاز به وسایل بیشتری هم داشته اند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰۰ مگاوات نیروگاه جدید می بایست ایجاد می شد تا نیاز این دستگاه ها را تامین می کرد.

رجبی مشهدی گفت: طبق بررسی ها حدود ۲هزار مگاوات دستگاه های غیرمجاز استخراج رمز ارز در ایران فعال است.

وی ادامه داد: ایران جزو ۵یا ۶ کشور نخست جهان است که استخراج رمز ارز به صورت غیرقانونی در آن صورت می گیرد.

سخنگوی صنعت برق دلیل این میزان استخراج کنندگان غیرمجاز رمزارز را قیمت یارانه ای برق کشورمان دانست که جذابیت زیادی برای فعالان ایجاد کرده است.

رجبی مشهدی افزود: افراد سودجو از این مسئله سودهای کلانی به جیب می زنند درحالی که شرایط تامین برق در کشور بسیار سخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان تولید برق حدود ۵۳ هزار مگاوات است درحالی که مصرف بسیار بالاتر بوده و تمام توان همکاران در تامین برق مصرف می شود.

به گزارش ایرنا، روند مصرف برق همچنان صعودی است به گونه ای که روز گذشته و در ساعت ۱۲ و ۵۳ دقیقه به عدد ۶۴ هزار و ۵۲۲ مگاوات رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *