belderchin

کرونا تقاضای خرید بلدرچین را ۳ برابر کرد

تصویر روز: رئیس اتحادیه پرورش بلدرچین کشور از افزایش تقاضای خرید بلدرچین با شیوع کرونا خبر داد.

احمد بافکار در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه مصرف بلدرچین معمولا در زمستان بیشتر از تابستان است، اظهار کرد: شیوع کرونا باعث شده که مردم از بلدرچین استقبال بیشتری کنند؛ به طوری که امسال تقاضای خرید بلدرچین ۳ برابر بیشتر از سال ها قبل شده است و تهران نیز نسبت به استان های دیگر بیشترین مصرف را دارد.

وی ادامه داد: قیمت هرکیلو بلدرچین به صورت عمده ۷۵هزارتومان است که بایستی با قیمت ۸۵تا ۹۰هزارتومان به دست مصرف کننده برسد. فروش آن بیش از این قیمت ها منطقی نیست و بایستی نظارت صورت بگیرد. البته بلدرچین هم مانند مرغ است یعنی گفته می شود که مرغ بایستی با قیمت ۲۴هزارو۹۰۰ تومان فروخته شود ولی در مغازه ها این قیمت رعایت نمی شود.

رئیس اتحادیه پرورش بلدرچین کشور در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه افزایش هزینه های تولید قیمت تمام شده بلدرچین را بالا برده است، گفت: ۹۵درصد نهاده های دامی مورد نیاز بلدرچین، کبک، شترمرغ و بوقلمون از بازار آزاد تهیه می شود و طبیعتا افزایش قیمت نهاده ها بر قیمت تمام شده این اقلام اثر گذار است.

به گفته وی ذرت دولتی برای مرغدار ۲۴۰۰ تومان است ولی پرورش دهنده بلدرچین مجبور است با قیمت ۶۹۰۰ تومان از بازار آزاد تهیه کند.

بافکار در پایان گفت: در کنار افزایش قیمت نهاده ها قیمت آب، برق، گاز، بیمه و… نیز بالا رفته است که همین افزایش قیمت ها مشکلات بسیاری را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *