zali.1

تاکنون ویروس “لامبدا “در کشور شناسایی نشد

تصویر روز: فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از عدم کشف ویروس جدید “لامبدا” در کشور خبر داد و گفت: تاکنون هیچ نمونه ای از ویروس جهش یافته لامبدا در ایران شناسایی نشده است.

به گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه شواهد آزمایشگاهی، بالینی و بیمارستانی از کشف ویروس لامبدا در تهران و سایر استان های کشور گزارش نشده است.

وی با اشاره به شناسایی سویه لامبدا در ۴۰ کشور جهان، خاطر نشان کرد: گرچه این ویروس به مرزهای اطراف کشور ما نیز سرایت کرده است اما خوشبختانه تاکنون نه از نظر تظاهرات بالینی و نه از نظر بررسی های آزمایشگاهی شواهدی دال بر وجود این ویروس جهش یافته در کشورمان مشاهده نشده است.

زالی با توجه به این که انتشار از طریق مرزها صورت می گیرد، تاکید کرد: کنترل مرزها و ترددها مهمترین موضوع در پیشگیری از ورود این سویه جدید است . بنابراین اعمال محدودیت های جدی تر در مرزهای کشور و بخصوص انجام قرنطینه های هوشمند در مبادی ورودی مرزهای زمینی و هوایی بسیار اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد که در ستاد ملی کرونا نیز این هفته موضوع کنترل مرزها مورد تاکید ریاست جمهوری قرار گرفت و مقرر شد که اقدامات حفاظتی بیشتری در مرزهای هوایی و زمینی اعمال شود .

زالی ضمن آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای تمامی بیماران مبتلا به کرونا ابراز امیدواری کرد که با اعمال محدودیت های بیشتر و فراهم سازی قرنطینه ها در مبادی ورودی کشور بتوانیم با ورود این سویه جدید مقابله کنیم و هموطنان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و محدودیت ها به کاهش شیوع بیماری کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *