corona test

انجام تست کرونا برای زائران اربعین قطعی است

تصویر روز – سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: زائران اربعین برای سفر هوایی نیازمند انجام تست پی. سی. آر ۷۲ ساعت قبل از پرواز هستند.

«محمد حسن ذیبخش» درباره شرایط سفر هوایی به عراق در ایام اربعین، افزود: مسافران به مقصد شهرهای عراق در ایام اربعین باید ۷۲ ساعت قبل از پرواز تست پی. سی. آر منفی داشته باشند تا امکان سفر هوایی برای آنها فراهم شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که آیا عراق تنها مسافران واکسینه شده را در فرودگاه‌های خود می پذیرد، گفت: به همراه داشتن تست پی. سی. آر منفی برای ورود مسافران به عراق قطعی است اما در خصوص اینکه فقط مسافران واکسینه شده می‌توانند به همراه تست پی. سی. آر به عراق سفر کنند در حال رایزنی هستیم.

وی در خصوص وضعیت پروازها و فرودگاه‌های ایران در ایام اربعین برای جابجایی زائران، گفت: برای جابجایی ۳۰ هزار زائر اربعین که سهمیه امسال ایران است، ۴۰۰ پرواز به مقصد عتبات عالیات نیاز است که با توجه به پیش بینی کاهش سفرها به دلیل وجود ویروس کرونا پروازهای برنامه‌ای موجود می‌توانند این تعداد مسافر را جابه‌جا کنند.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری پروازهای اربعین از ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهرماه از ۶ فرودگاه امام خمینی (ره)، مشهد، شیراز، اهواز، تبریز و اصفهان انجام می‌شود و در صورت اضافه شدن فرودگاه‌های دیگر برای انجام پروازها، اطلاع رسانی خواهد شد.

وی درباره تعیین قیمتِ ثابت برای بلیت پروازهای اربعین نیز افزود: برای کنترل قیمت بلیت هواپیما در ایام اربعین دو سیاست دنبال می شود که به زودی اعلام خواهد شد. هدف اصلی، عدم افزایش قیمت ها در ایام سفر به عراق است.

ذیبخش با تاکید بر اینکه عراق امسال ویزایِ فرودگاهی صادر نمی کند از تمام مسافران عراق خواست که قبل از خرید بلیت هواپیما، حتما از اخذ ویزا مطمین باشند تا در فرودگاه‌های نجف و بغداد سرگردان نشوند.

به گزارش ایرنا وزارت کشور در خصوص سهمیه پروازهای اربعین اعلام کرده است: بر اساس سیاست دولت عراق به ایران ۳۰ هزار سهمیه بیشتر داده نمی‌شود که همین سهمیه هم موکول به چند شرط از جمله به همراه داشتن برگه پی. سی. آر منفی برای ورود به عراق است.

به گزارش ایرنا اکنون قیمت بلیت پرواز تهران-نجف با شرکت های هواپیمایی ایرانی در دامنه قیمتی ۳ میلیون تا ۴ میلیون تومان به فروش می رسد و سفر با ایرلاین خارجی از ایران به عراق از کف قیمتی ۱۵ میلیون تا ۱۷ میلیون و ۵۳۸ هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *