ganjeh

چالش های پیش روی تامین اجتماعی

تصویر روز: امیری گنجه گفت: دقت نظر به چالش های پیش روی سازمان تامین اجتماعی در عبور از شو ک های اقتصادی، گستردگی اپیدمی ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه اجتناب ناپذیر است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ، امیری گنجه مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در نشست شورای معاونین سخن می گفت ؛ با ذکر مطلب فوق افزود : چالشهای پیش روی سازمان تامین اجتماعی در سه شاخص “نشانه ها” ” عارضه ها “و ” دلایل ریشه ای ” دانست وافزود : کسری نقدینگی ، نارضایتی ، نیروهای ناکارآمد ، کسری تعهدات و برخی انتصابات از مهترین چالشهای “نشانه ” ها “می باشد
امیری گنجه ضمن تشریح ” عارضه ها ” مهمترین عوامل آن را در تله ذخایر ، داراییهای غیر مولد ، حجم کم سرمایه گذاری ها ، فقدان مدیریت هزینه ها و درآمد های ناهمسوی ذینفعان و قوانین تعهد آور دانست
امیر ی گنجه ورشکستگی سازمان تامین اجتماعی را تعبیری غیر کارشناسانه و غلط توصیف کرد و افزود : یکی ی از عمده ترین مشکلات سازمان تامین اجتماعی عدم همخوانی سیاست های این سازمان با بعضی از سیاست گزاری در شرکت های شستا می باشد .
وی تاکید کرد: با برنامه ریزی علمی در مدیریت منابع و مصارف می توان علاوه بر ارزش افزوده از نقطه سر بسر عبور کرد و تراز مالی منابع و مصارف سازمان را نیز ارتقا بخشید.
امیری گنجه تصریح نمود : منابع در آمدی تامین اجتماعی بر اساس سه جانبه گرایی است یعنی “دولت، کارفرما و بیمه شده ” این سازمان بابت تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت هزینه پرداخت می کند و هیچ سازمان بیمه اجتماعی که مبتنی بر سه جانبه گرایی باشد ، در هیچ جای دنیا نمیتواند ورشکسته شود چون مشارکت دولت یک مشارکت تضامنی است .
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ ادامه داد : با بررسی آماری در طی دوسال گذشته با وجود تحریم های ظالمانه و گسترش ویروس منحوس کرونا تعطیلی نیمی از کارگاه ها بطور دائم و موقت گفت: طی دوسال گذشته در سازمان تامین اجتماعی نمونه خوبی از ایجاد آرامش در جامعه را برای ایفای تعهدات شاهد بودیم .
دولت در یک سال و نیم گذشته 120 هزار میلیارد تومان پرداخت قطعی به سازمان تامین اجتماعی انجام داده و در شرایطی که ضریب پشتیبانی به رقم زیر 5 نفر سقوط کرده ،حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران طی یکسال و نیم گذشته و اجرای طرح متناسب سازی بیش از 120 درصد افزایش پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *