169051078

بسته حمایتی اصحاب رسانه پرداخت می‌شود

تصویر روز – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بسته حمایتی از اصحاب فرهنگ و رسانه تقدیم دولت شده و روز یکشنبه هفته آینده پس از تصویب در هیات دولت برای جبران بخشی از خسارت‌های کسادی دوران کرونا پرداخت خواهد شد.

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه سفر به قم در جمع خبرنگاران، افزود: رییس جمهوری از ابتدای آغاز دولت سیزدهم بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر تاکید کرده‌است.

وی با اشاره به نتایج سفر به قم و دیدار با مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه قم، بیان کرد: در این دیدارها امضای توافقنامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه علمیه قم برای پیشبرد اهداف مشترک نهایی شد و به زودی این توافقنامه تدوین و نهایی خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مشکلات صنعت چاپ و نشر را مورد توجه قرار داد و گفت: بخش زیادی از مشکل کاغذ در این حوزه تا پایان هفته آینده حل می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه ملی شدن صنعت نشر در دستور کار دولت سیزدهم است، ادامه داد: هم اکنون ۹۰ درصد کاغذ صنعت چاپ کشور وارداتی است و تلاش می شود طی ۴ سال آینده بخش عمده نیازهای صنعت چاپ و نشر در داخل تامین شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به موضوع عفاف و حجاب، اظهار کرد: در این حوزه طبق قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۷ دستگاه وظیفه قانونی دارند و راهبرد اصلی وزارت ارشاد در حوزه عفاف و حجاب اقدامات فرهنگی و ایجابی و حمایت از کارگروه هایی مانند مد و لباس است.

وی با بیان اینکه عدالت فرهنگی سرلوحه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، بیان کرد: در دولت یک فهم مشترک از فعالیت های فرهنگی وجود دارد و در تمام عرصه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و غیره فرهنگ بعنوان یک بستر عمومی وجود دارد و دولت سیزدهم در تلاش است تا استعدادهای فرهنگی و هنری را در سراسر کشور شکوفا نماید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در سفر به قم با مراجع عظام تقلید و علمای حوزه علمیه دیدار و گفت و گو می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *