gas.3

«تجارت‌ نو» 31 میلیون مشترک گاز را بیمه کرد

تصویر روز: مدیر بیمه‌های مسئولیت، مهندسی و انرژی شرکت بیمه تجارت‌نو، از تحت پوشش قرار گرفتن 31 میلیون مشترک گاز طبیعی خبر داد و اظهارکرد: مشترکین گاز طبیعی شامل خانگی- تجاری و شهری- روستایی تحت پوشش بیمه حوادث مشترکین گاز شرکت بیمه تجارت‌نو قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی بیمه تجارت‌نو؛ محبوبه ضیاء فروغی بیان کرد: هرساله شرکت ملی گاز در راستای حمایت از مصرف کنندگان(مشترکین) حوادث ناشی از نشت گاز طبیعی که منجر به انفجار، آتش سوزی و مسمومیت مشترکین می‌شود و سبب بروز خسارت‌های جانی (فوت، نقص عضو و هزینه‌ پزشکی) و مالی می شود را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

وی، با بیان اینکه”شرکت ملی گاز هرسال اقدام به برگزاری مناقصه عمومی می‌کند و جبران خسارت وارده را به شرکت برنده مناقصه واگذار می کند.”، اعلام کرد که در سال 1400 شرکت بیمه تجارت‌نو در مناقصه مذکور شرکت و بعنوان برنده مناقصه معرفی و اعلام شد.

مدیربیمه‌های مسئولیت، مهندسی وانرژی شرکت بیمه تجارت‌نو، اظهار کرد: 31 میلیون مشترک گاز طبیعی شامل خانگی- تجاری و شهری- روستایی تحت پوشش بیمه حوادث مشترکین گاز شرکت بیمه تجارت‌نو قرار دارند.
ضیاء فروغی، توضیح داد: براساس لایحه بودجه سال 1400، حق بیمه ماهیانه به ازاء هر مشترک خانگی گاز طبیعی در مناطق شهری یک هزار تومان و مشترکین تجاری روستایی 500 تومان تعیین شده است که هر ماه از طریق قبوض گاز از مشترکین دریافت می‌شود.

وی، درخصوص خسارت‌های تحت پوشش بیمه حوادث مشترکین گاز طبیعی گفت: درقالب این بیمه‌نامه تمام حوادث ناشی از نشت گاز طبیعی که منجر به انفجار، آتش سوزی و مسمومیت مصرف کنندگان شود، تحت پوشش قرار می‌گیرد.

مدیربیمه‌های مسئولیت، مهندسی و انرژی شرکت بیمه تجارت‌نو، اظهارداشت که مشترکین گاز طبیعی، خسارت‌های واقع شده را با تکمیل فرم اعلام حادثه که در سایت بیمه‌تجارت‌نو قراردارد به اطلاع شرکت بیمه‌گر رسانده که پس از انجام کارشناسی‌های لازم، برآورد خسارت و ارائه مستندات مورد نیاز، براساس توافقات حاصله درخصوص میزان تعهدات بیمه‌گر خسارت پرداخت می‌شود.

ضیاء فروغی، حداکثر تعهدات مالی بیمه‌گر به ازاء هر مشترک مسکونی و تجاری را 5.500.000.000 ریال اعلام کرد و افزود: حداکثر تعهدات بیمه‌گر برای جبران هزینه‌های پزشکی، نقص عضو و ازکارافتادگی هر نفر در هرحادثه به ازاء هرمشترک خانگی – تجاری3.500.000.000 ریال است.

وی، اضافه کرد: همچنین حداکثر تعهدات بیمه‌گر برای جبران غرامت فوت هرنفر در هر حادثه به ازاء هر مشترک تجاری – خانگی برابر با 2.490.000.000ریال است.

بیمه ابزاری برای جبران زیان‌های وارده

مدیربیمه‌های مسئولیت، مهندسی وانرژی شرکت بیمه تجارت‌نو، اذعان داشت که در دنیای مدرن امروز بیمه بعنوان ابزاری برای جبران زیان‌های وارده و در راستای رفاه و راحتی زندگی انسان‌ها کاربرد دارد.

ضیاءفروغی، گفت: شرایط اقتصادی حاکم برجامعه از یک سو و وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی از سوی دیگر زندگی انسان را با مشکلات و مخاطرات فراوانی نظیر فقر، بیکاری، بیماری، آتش سوزی و بلایای طبیعی می‌کند که هرکدام می‌تواند ضرر و زیان هنگفتی به جان و یا اموال افراد وارد نماید.

وی، تاکید کرد که تنها با تامین پوشش بیمه‌ای مناسب در مواجهه با مشکلات پیش‌رو در زندگی می‌توان نسبت به جبران خسارت‌های وارده اقدام نمود.

مدیربیمه‌های مسئولیت، مهندسی وانرژی شرکت بیمه تجارت‌نو، عنوان کرد: از آنجاییکه ضریب نفوذ بیمه‌های آتش سوزی در ایران بسیار پایین و حدود 10 درصد است و بیشتر منازل مسکونی و تجاری (شهری و روستایی) فاقد پوشش بیمه‌ای مناسب هستند، اقدام شرکت ملی گاز ایران در راستای تامین پوشش بیمه‌ای جهت مصرف کنندگان گاز طبیعی در بخش خسارات جانی و مالی اقدامی موثر و تحسین برانگیز است که می‌تواند درصورت بروز حوادث مربوطه، بخشی از خسارات هنگفت و فاجعه آمیز واقع شده را جبران کند.

ضیاءفروغی، افزود: بدیهی است در صورت عدم تعبیه این پوشش از سوی شرکت گاز و از طرفی هزینه‌های بالای زندگی، جبران ضرر و زیان‌های وارده، خانواده‌ها را با پیامدهای ناگواری مواجه می‌نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *