soleiman

سایپا: نیم شاسی «آریا» امسال تولید می شود

تصویر روز: مدیرعامل گروه سایپا گفت: در گروه سایپا به طور متوسط میزان افزایش قیمت؛ ۱۶ درصد بوده است.
سیدجواد سلیمانی افزود: تیبا ۲ از ۹۲ میلیون تومان به حدود ۱۰۶ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است و بر اساس برنامه ریزی‌ها تا پایان سال برای کلیه تعهدات که پیش فروش شده هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
این مرحله آخرین افزایش قیمتی بوده که در ارتباط با تعهداتمان تا پایان سال داشتیم.

مدیرعامل سایپا گفت:طبق برنامه ریزی حداقل 10 درصد افزایش تولید در سال جاری داریم و هر هفته برنامه عرضه خواهیم داشت.
سید جواد سلیمانی افزود: یکی از اهداف برنامه ریزی شده توسط وزارت صمت این است که بتوانیم علاوه بر تعهداتی که در طول سال جاری داریم افزایش تولید داشته باشیم؛ این میزان افزایش تولید را به صورت مداوم عرضه خواهیم کرد و هر چقدر بیشتر عرضه شود؛ بازار تحت کنترل قرار می گیرد و التهاب بازار کاهش پیدا می کند.
وی گفت: ما هر هفته برنامه عرضه خواهیم داشت و اعلام خواهیم کرد.
سلیمانی ادامه داد: برنامه ریزی شده حداقل 10 درصد افزایش تولید در سال جاری داشته باشیم، سال گذشته حدود 400 هزار دستگاه تولید داشتیم و امسال به 440 هزار دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد، ضمن این که از خودروهای کف پارکینگ هم حدود 10 هزار دستگاه به بازار عرضه خواهد شد و در مجموع حدود 50 هزار دستگاه تا انتهای سال افزایش عرضه خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: از هفته گذشته تا کنون افزایش تولید 200 دستگاه در روز داشتیم و از تولید هفتگی 7500 دستگاه به 8500 دستگاه افزایش داشتیم و امیدواریم این روند تا پایان سال ادامه پیدا کند.
مدیرعامل سایپا تصریح کرد: درباره فک رهن خودروها هم حدود 150 هزار مشتری داریم که سند در رهن دارند که از این تعداد 30 هزار نفر بدهی یک میلیون تومانی و حدود 120 هزار نفر هم حدود 50 هزار تومان بدهی دارند که برنامه ریزی شده از امروز چهارشنبه مشتریان سایپا با مراجعه به سایت سایپا و نمایندگی ها اقدام لازم برای فک رهن را انجام دهند و تا الآن 1500 نفر اقدام کردند و امیدواریم مابقی افراد طی هفته های آینده اقدام کنند و اسناد در اختیار مردم قرار گیرد.
سلیمانی گفت: برنامه ریزی شده در سال جاری شاهین اتوماتیک را به بازار عرضه کنیم و نیم شاسی کاملاً ایرانی آریا هم تا کنون 30 نمونه به تولید اولیه رسیده که در مرحله تست می باشد و برنامه ریزی شده تا پایان سال؛ تولید این محصول هم شروع شود، دو محصول جدید هم طراحی و نمونه سازی شده است؛ اول هاچ بک جدید به اسم اطلس و دوم سدان جدید که جایگزین خودروهای تیبای فعلی خواهد بود که به روزتر خواهد شد؛ البته وانت جدید را در دستور کار داریم که یک وانت بسیار زیبا با قیمت بسیار پایین تر عرضه خواهد شد، وانت دو کابین را خواهیم داشت و یک وانت جدید که جایگزین وانت نیسان خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: میزان بدهی گروه سایپا به قطعه سازان حدود 8 هزار میلیارد تومان است.
مدیرعامل سایپا تصریح کرد: برای اولین بار در خودروهای داخلی، گارانتی 60 هزار کیلومتر را اجرایی کردیم یعنی سه سال گارانتی ارائه می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *