قتل مهندس ایرانی در استانبول

روزنامه همشهری: جوان ایرانی که برای کار به ترکیه رفته بود، در یکی از خیابان‌های استانبول هدف شلیک گلوله قرار گرفت و به قتل رسید. مدتی قبل جوانی ایرانی در یکی از خیابان‌های استانبول ترکیه هدف گلوله قرار گرفت و جانش را از دست داد. با حضور پلیس در محل حادثه، شاهدان گفتند که پسر ایرانی در حال گذر از خیابان بوده که ناگهان به او شلیک شده و پس از این اتفاق او خون‌آلود نقش زمین شده است.

پس از مرگ جوان ایرانی، پرونده‌‌ای در اداره پلیس استانبول تشکیل شد و پس از انجام تشریفات قانونی جسد پسر جوان برای انجام مراسم تشییع و خاکسپاری به ایران انتقال یافت.پدر و مادر پسر جوان پس از خاکسپاری او راهی دادسرای جنایی تهران شدند و خواستار دستگیری قاتل پسرشان شدند. آنها به قاضی ساسان غلامی بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران گفتند: پسرمان مهندس بود و مدتی قبل تصمیم گرفت برای ادامه کار به کشور ترکیه سفر کند.

او در شهر استانبول ساکن شده بود تا اینکه روز حادثه یکی از دوستان پسرم به ما زنگ زد و گفت او در خیابان گلوله خورده و در بیمارستان بستری شده است. وقتی این موضوع را شنیدیم راهی ترکیه شدیم اما پزشکان نتوانستند پسرمان را نجات دهند و او جانش را از دست داد.

والدین مقتول گفتند: پس از آن راهی تهران شدیم و جسد پسرمان را به خاک سپردیم. همزمان یکی از آشنایانمان در ترکیه برای پیگیری پرونده قتل به دادگاه رفت و معلوم شد که پلیس چند مظنون را بازداشت کرده اما با انجام تحقیقات مشخص شده که آنها نقشی در ماجرا نداشته‌ و همگی آزاد شده‌اند. خانواده مقتول گفتند: از وقتی پسرمان را از دست داده‌ایم یک شب آرامش نداریم. ما در این مدت دست از پرس و جو و تحقیق برنداشتیم تا اینکه شنیدیم پسرمان با فردی اختلاف داشته است. این فرد آشنا چند وقتی می‌شد که با پسرمان دچار اختلافاتی شده بود. حدس می‌زنیم که او نقشه قتل را طراحی کرده است. ما از این فرد شکایت داریم و درخواستمان این است که دستگیر شود تا معلوم شود که پسرمان چرا به قتل رسیده است.

با این شکایت، بازپرس دادسرای جنایی تهران از اینترپل خواسته تا مستندات و گزارش پرونده قتل جوان ایرانی در استانبول برای رسیدگی به تهران فرستاده شود. از سوی دیگر با توجه به شکایت اولیای دم علیه فرد آشنا، دستور احضار و تحقیق از این فرد نیز صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *