• نقش مهم بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی در اقتصاد کشور

  تصویر روز: دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی اعلام کرد: بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی نقش قابل توجهی در اقتصاد کشور ایفا می کنند.

  به گزارش تصویر روز به نقل از روابط عمومی کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی، محمدرضا جمشیدی با بیان این مطلب در جلسه کمیسیون روابط عمومی کانون گفت: بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی در بخش های مختلف از جمله حوزه مسئولیت های اجتماعی اقدامات و تلاش های شایسته ای دارند که باید این فعالیت ها به درستی در جامعه منعکس شود.

  محمدرضا جمشیدی با اشاره به نقش روابط‌ عمومی‌ها در شفاف‌سازی جریان اطلاعات تاکید کرد: روابط عمومی های عضو کانون از دانش ، توانمندی و ظرفیت های مناسبی برخوردار هستند. لذا با استفاده صحیح از این امکانات می توان به تحقق اهداف نظام بانکی کمک کرد.

  وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه امسال مجموعا 3/378/122 میلیارد ریال تسهیلات در 6 گروه شامل کشاورزی ، صنعت و معدن ، مسکن و ساختمان ، بازرگانی ، خدمات و بخش متفرقه توسط بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی پرداخت شده است.

  وی افزود: بر اساس آمار و اطلاعات دریافتی از بانک مرکزی در خصوص تسهیلات اعطایی به بخش‌های اقتصادی و هدف ، سهم بانکها و موسسات اعتباری خصوصی از این تسهیلات پرداختی به حدود 37 درصد بالغ گردیده است.همچنین تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش به بخش‌های اقتصادی طی 5 ماهه ابتدای سال جاری بالغ بر 2/329/663 میلیارد ریال معادل 69 درصد از کل تسهیلات پرداختی بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی بوده است.

  محمدرضا جمشیدی همچنین تصریح کرد: در راستای حمایت بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی از کارآفرینان و تولیدکنندگان از مجموع 1/013/000 ميليارد ريال تسهيلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل 78 درصد آن (مبلغ 790/276 ميليارد ريال) صرفا به منظور تأمين سرمايه در گردش این مراکز پرداخت شده است. این نکته بيانگر توجه ویژه و اولويت‌دهی بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی به تأمين منابع مالی بخش های مختلف تولیدی و صنعتی به منظور رونق اقتصادی در کشور است.

  شایان ذکر است در جلسه کمیسیون روابط عمومی بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی مقرر شد به منظور اطلاع رسانی هر چه بهتر اقدامات صورت گرفته در ایام دهه فجر، کمیته ویژه «اطلاع رسانی و تبلیغات» تشکیل تا با همکاری و هماهنگی سایر اعضاء دستاوردهای بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی در این ایام بصورت مناسبی در رسانه ها منعکس گردد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *