baran.2

رگبار و رعد و برق در ۷ استان کشور

تصویر روز: امروز در نواحی شمال غرب و غرب افزایش ابر و به تدریج در ۷ استان کشور رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در نواحی شمال غرب و غرب افزایش ابر و به تدریج در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه و ایلام رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان، همدان، زنجان، مرکزی، قم، غرب اصفهان و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران ابرناکی، بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود.

طی روز‌های جمعه تا یکشنبه در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

از فردا به تدریج روند افزایشی دما برای اکثر نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود و در اوایل هفته آینده افزایش دما محسوس خواهد بود.

امروز در نواحی شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. این شرایط جمعه در بخش‌هایی از شرق، شمال شرق و شنبه در شرق و جنوب شرق دور از انتظار نیست.

تا بعد از ظهر امروز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود. همچنین طی روز‌های جمعه و شنبه نواحی مرکزی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *