22c8addd cbaf 43e9 b3e1 d38

 رشد ۵۶۷ درصدی ورود گردشگران به قشم

تصویر روز: رئیس ستاد سفر قشم گفت: از 25اسفند‌1400 تا نهمین روز فروردین‌1401، حدود 750هزار گردشگر از نقاط مختلف ایران و چند کشور خارجی با هدف بازدید از ظرفیت‌های گردشگری قشم با برند جهانی، وارد این جزیره شدند.
به گزارش تصویر روز افشار فتح‌الهی با اعلام این مطلب اظهار داشت: ورود این تعداد میهمانان و گردشگر به جزیره قشم در مدت زمان یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 567درصد و در مقایسه با بازه‌زمانی مشابه نوروز‌98 (آخرین نوروز پیش از شیوع کرونا) هم 25درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: در بخش ورود مسافران زمینی (مسافرانی که با وسایل نقلیه شخصی و عمومی از مسیر بندر پهل با استفاده از شناورهای لندینگ‌کرافت وارد بندر لافت جزیره قشم شدند) تعداد 110هزار و 697خودرو وارد قشم شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 500درصد و نسبت به بازه زمانی نوروز‌98 هم از رشد 9درصدی برخوردار بوده است.
به گفته سرپرست سازمان منطقه آزاد و رئیس ستاد سفر قشم، از مجموع حدود 750هزار سفر انجام شده به قشم در نوروز امسال، 594هزار نفر از بندر پهل وارد اسکله لافت جزیره قشم شدند.
وی با اعلام اینکه در این مدت 113هزار نفر هم از اسکله شهید حقانی وارد اسکله ذاکری شهر قشم شدند، افزود: تعداد 20هزار و 941مسافر از نقاط مختلف کشورمان با استفاده از مسیر پروازی، 715نفر هم از مسیر پرواز بین‌الملل (دبی) و 19هزار و 483گردشگر هم با استفاده از قایق‌های تشت از بندر پهل وارد بندر لافت در جزیره قشم شدند.

میزبانی از اقشار مختلف ایران، افتخار ما است
فتح‌الهی تصریح کرد: ما با افتخار از سیاست دولت مردمی، در زمینه حمایت از تمامی اقشار مردم به‌ویژه در بحث سفرها حمایت کرده و میزبانی از اقشار مختلف مردم ایران زمین در این جزیره زیبا را افتخار خود می‌دانیم.
وی با تاکید بر اینکه استفاده از امکانات سفر حق همه مردم است و مبادی ورودی‌ قشم به روی همه هموطنانمان و دیگر مردم جهان باز است، افزود: به تبعیت از سیاست‌های دولت سیزدهم درنظر داریم شرایط سفر ارزان به قشم در طول سال برای همه مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه فراهم شود تا میهمانان با ورود به قشم از ظرفیت‌های گردشگری این جزیره با برند جهانی، استفاده کنند.
رئیس ستاد سفر قشم یادآور شد: بیشترین سهم مسافران ورودی امسال به جزیره قشم با 35هزار و 846گردشگر به هموطنانمان از خراسان رضوی مربوط می‌شود و پس از آن استان فارس با 32هزار و 60گردشگر، اصفهان با 30هزار و 900گردشگر و کرمان هم با 29هزار و 126نفر قرار دارند.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: سال گذشته به ترتیب میهمانان و گردشگرانی از چهار استان خراسان رضوی، تهران، اصفهان و کرمان سهم بالای ورود به قشم را به خود اختصاص داده بودند.
گفتنی است، جزیره قشم به عنوان سرزمین آب و آفتاب و بزرگترین جزیره خلیج‌فارس با داشتن ظرفیت‌های مهم گردشگری با برند جهانی در طول سال و به‌ویژه در مناسبت‌های مختلف ازجمله تعطیلات پایان سال و نوروزی، میزبان انبوه میهمانان و گردشگران از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی است که از سه مسیر دریایی، هوایی و زمینی وارد این منطقه آزاد می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *