tarhe terafic.1

ساعت طرح ترافیک در تهران افزایش می‌یابد؟

تصویر روز: سخنگوی شهرداری تهران گفت: اگر همه مدارس و دانشگاه‌های تهران از ۱۴ فروردین به صورت کامل بازگشایی شوند، شورای ترافیک تهران، ساعت طرح ترافیک را افزایش خواهد داد.

عبدالمطهر محمدخانی در گفتگو با صدا و سیما با بیان این که افزایش ساعت طرح ترافیک منوط به تصمیم نهایی مسئولان در خصوص بازگشایی صد در صدی مدارس و دانشگاه‌ها است، اظهار کرد: البته تلاش بر این است که تا آنجا که ممکن است ساعت طرح ترافیک با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان در چهاردهم فروردین و تسهیل تردد مردم در مناطق مرکزی پایتخت افزایش نیابد.

او اضافه کرد: البته در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است، برای مثال در سازمان تاکسیرانی براساس تفاهم نامه‌ای که با مدارس برای تأمین حداکثری سرویس مدارس و جابجایی دانش آموزان دارند همه توان خود را در این زمینه به کار خواهد بست، همچنین به همه تاکسیرانان شهر اعلام شده است از چهاردهم فروردین به صورت حداکثری به ویژه در مناطقی که مسافر زیاد است به مردم خدمت رسانی کنند.

سخنگوی شهرداری تهران درباره اقدامات شرکت واحد اتوبوسرانی نیز گفت: تلاش شده است با وجود فرسودگی ناوگان و نقایص موجود اقدامات لازم برای رفع مشکلات انجام شود و هم اکنون کارکنان شرکت اتوبوسرانی به صورت چند شیفت در حال تعمیر اتوبوس‌ها هستند تا تعداد اتوبوس بیشتری در خطوط فعالیت کنند.

آقای محمدخانی افزود: البته در زمینه نوسازی اتوبوس‌ها اتفاق‌های خوبی افتاده است و قرار است یک هزار و ۲۵۰ اتوبوس نو به ناوگان اتوبوسرانی تهران اضافه شود.

او گفت: علاوه بر این مقرر شده است چند شیفت کاری اضافی نیز برای رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی در نظر گرفته شود تا در ساعات اوج مسافران جابجا شوند.

سخنگوی شهرداری تهران در خصوص تمهیدات شرکت بهره برداری مترو برای روز چهاردهم فروردین ماه افزود: همین شرایط شرکت واحد اتوبوسرانی در مترو نیز برقرار است و با وجود مشکلات و کمبود‌های موجود در ناوگان مترویی همه تلاش‌ها برای رفع کمبود‌ها به کار بسته شده است.

آقای محمدخانی ادامه داد: با بهره مندی از مجموعه‌های نرم افزاری و سخت افزاری در مترو و همچنین کاهش سرفاصله‌ها و افزایش قطار‌ها در ساعات اوج تلاش می‌شود از شکل گیری ازدحام مسافر در ایستگاه‌های مترو جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *