safar

سفر ۱۲ میلیون و ۳۷۰ هزار مسافر به مازندران

تصویر روز: سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مازندران با اشاره به اقامت شب ۱۲ میلیون و ۳۷۰ هزار مسافر نوروزی به مازندران از بازدید ۱۶۰ هزار و ۴۸۴ نفر از موزه‌ها، پایگاه‌ها و سایت موزه‌های این استان خبر داد.
مهدی ایزدی در گفت‌وگو با تسنیم در آمل، با اشاره به اینکه مازندران از 26 اسفندماه سال گذشته تا دهم فروردین 1401 میزبان 12 میلیون و 370 هزار و 68 مسافر شب اقامت بوده است اظهار داشت: با این تعداد مسافران نوروزی این استان رتبه نخست را نسبت به تعداد جذب گردشگران کسب کرده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی تا دهم فروردین یک میلیون و 556 هزار و 501 دستگاه خودروی سواری و عمومی از پنج جاده مواصلاتی وارد این استان شدند، گفت: همچنین یک میلیون و 433 هزار و 129 دستگاه خودرو از این استان خارج شده است.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از بازدید 160 هزار و 484 نفر از موزه‌ها، پایگاه‌ها و سایت موزه‌های تاریخی، باستانی و مردم‌شناسی این استان مطرح و عنوان کرد: همچنین در این مدت 207 هزار و 398 نفر از بناهای تاریخی و باستانی مازندران دیدن کردند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به میزان اقامتگاه‌ها و مجتمع‌های گردشگری دارای مجوز بیشترین اقامت شب در اماکن و اقامتگاه‌های دولتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *