fazeli.alborz

۹۷ درصد اراضی ملی استان البرز سند دار شد

تصویر روز: رئیس کل دادگستری استان البرز گفت که اسناد مالکیت حدنگار تک برگی ۹۷ درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی استان هم صادر و تحویل اداره کل منابع طبیعی استان شده است.
به گزارش تسنیم از کرج، حسین فاضلی هریکندی در مورد اقدامات دادگستری کل استان البرز برای تثبیت اراضی ملی و منابع طبیعی استان و صدور اسناد مالکیت حدنگار تک برگی برای این اراضی اظهار داشت: اجرای طرح کاداستر اراضی ملی در استان البرز با جدیت توسط دادگستری کل استان مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: کل اراضی استان البرز 517.300 هکتار است که مساحتی در حدود 351.200 هکتار آن اراضی ملی و منابع طبیعی است.

رئیس دادگستری استان البرز با بیان اینکه بر اساس گزارش اداره کل ثبت اسناد و املاک، تا پایان سال 1398 فقط در مورد حدود 13.5 درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی استان سند مالکیت حدنگار برای دولت صادرشده بود ادامه داد: برای جهت صیانت از حقوق بیت‌المال و با هدف جلوگیری از تصرف و تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی از یک طرف و نیز تسهیل امور مردم در پاسخ به استعلام‌های ثبتی در موارد مستثنیات اراضی ملی و منابع طبیعی و سایر استعلام ها و تسریع در روند اجرای قانون جامع حدنگار، با مصوبه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان، پیگیری اجرای قانون جامع حدنگار در استان به معاونت اجتماعی و‌ پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان محول گردید.

فاضلی هریکندی افزود: با پیگیری ویژه معاونت مربوط و تلاش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، تا اسفند 1400 و ظرف مدت دو سال، نقشه حدنگاری 99درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی استان تهیه و در بانک کاداستر جانمایی شده و علاوه بر آن اسناد مالکیت حدنگار تک برگی 97 درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی استان هم صادر و تحویل اداره کل منابع طبیعی استان شده است.

وی افزود: اسناد 2 درصد دیگر از اراضی ملی که نقشه حدنگاری آن جانمایی شده نیز با صدور پیش سند در حال صدور است و به این ترتیب با صدور آن، اسناد تک برگی 99 درصد اراضی ملی و منابع طبیعی استان صادر خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز عنوان کرد: حدود یک رصد از اراضی ملی باقی مانده استان، تداخلاتی با اراضی وقفی و نیز اراضی استان قزوین وجود دارد که در حال بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *