22c8addd cbaf 43e9 b3e1 d38

رشد 421 درصدی ورود گردشگر به قشم

تصویر روز: رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم از ثبت رکورد پذیرش بیش از 833هزار نفر گردشگر نوروزی از تاریخ 25اسفندماه‌1400 تا 13فروردین‌ماه‌1401 در این جزیره خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح‌الهی با اعلام پایان زمان فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، اظهار کرد: خوشبختانه امسال با فعالیت 24ساعته نیروهای 13کمیته تخصصی ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم، خاطرات شیرین و ماندگاری برای گردشگران رقم زده شد.
وی ادامه داد: بیش از 833هزار نفر گردشگر تا روز 13فروردین‌ماه‌1401 وارد جزیره قشم شده بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود 500درصد رشد داشته است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در این مدت بیش از 26هزار گردشگر از طریق پروازهای داخلی و خارجی به جزیره زیبای قشم سفر کرده‌اند که این رقم نسبت به سال گذشته بیش از 115درصد رشد را نشان می‌دهد.
به گفته فتح‌الهی؛ همچنین تا پایان 13فروردین‌ماه سال جاری، حدود 131هزار خودرو از طریق بنادر پهل و لافت به جزیره قشم وارد شده‌اند که نسبت به سال گذشته بیش از 421درصد رشد دارد.
وی اظهار کرد: طی 18روز از تعطیلات پایان سال گذشته و نوروز‌1401 قشم، نزدیک به 3میلیون و 423هزار شب اقامت در اقامتگاه‌های نگین خلیج‌فارس ثبت شده است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم افزود: با توجه به برجای گذاشتن رکورد ورود بیش از 833هزار نفری میهمانان نوروزی در همین بازه زمانی، هر گردشگر در جزیره قشم به‌طور میانگین بیش از 4شب اقامت داشته است.
فتح‌الهی ادامه داد: این حجم از شب اقامت مربوط به هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، مهمان‌پذیرها، اقامتگاه‌های سنتی، مجتمع‌های گردشگری، منازل استیجاری، چادرها، کمپ‌پارک‌های مسافرتی، خوابگاه‌ها و همچنین مدارس می‌باشد.
وی بیان کرد: در این مدت (25اسفندماه‌1400 تا 13فروردین‌ماه‌1401) بیش از یک‌میلیون و 295هزار بازدید توسط گردشگران قشم از سایت‌های گردشگری متعدد این جزیره زیبا انجام شده است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم با تاکید بر برنامه‌ریزی صورت گرفته جهت سفر ارزان تمامی اقشار به جزیره قشم، افزود: سازمان منطقه آزاد قشم به تبعیت از سیاست‌های دولت سیزدهم در نظر دارد، شرایط سفر ارزان به قشم در طول سال برای همه مردم به‌ویژه اقشار ضعیف جامعه فراهم کند.
فتح‌الهی اضافه کرد: خدمات‌رسانی بی‌وقفه نیروهای ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در حوزه‌های مختلف به‌ویژه خدمات شهری و روستایی، اسکان و رفاه، نظارتی و تنظیم بازار، بهداشت و سلامت، حمل‌ونقل، انتظامی، امنیتی و ترافیکی ستودنی است.
وی در ادامه، از همکاری و تعامل کم‌نظیر تمامی ائمه محترم جمعه، فرمانداری ، شهرداران، دهیاران، ارگان‌ها و نهادهای نظامی و انتظامی و نیروهای بسیج و همچنین مردم نجیب جزیره زیبای قشم در خدمات‌رسانی به میهمانان نوروزی قدردانی کرد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: جلب رضایت نسبی گردشگران به‌عنوان افتخاری بزرگ در میزبانی افزون بر 833هزار نفر میهمان نوروزی‌1401 جزیره قشم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *