774275 386

برخورد قاطع با عوامل انتشار شایعه تجاوز به یک خانم قشمی در فضای مجازی

تصویر روز: با هوشیاری و تلاش شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان، تعداد 18نفر از عاملان انتشار شایعه تجاوز چند تبعه خارجی به یک خانم در شهرستان قشم در فضای مجازی، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش اخبار مناطق آزاد به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان هرمزگان در مصاحبه خبری در تشریح این موضوع گفت: در پی انتشار یک گزارش خبری کذب و شایعه مبنی بر تجاوز جند تبعه خارجی به یک خانم قشمی و همچنین انتشار خبر یورش برخی از شهروندان قشمی به منازل این اتباع در قشم، بلافاصله پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستورکار کارشناسان انتظامی و پلیس فتا استان و شهرستان قشم قرار گرفت‌.

وی افزود: با بررسی‌های دقیق صورت گرفته و رصد دقیق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی توسط کارشناسان پلیس فتا استان مشخص شد این خبر به‌صورت ساختگی و دروغین و صرفا با قصد ایجاد تشویش در اذهان و افکار عمومی از سوی برخی از معاندین و دشمنان قسم خورد نظام و انقلاب و ایجاد خدشه و شکاف در روابط سیاسی دو کشور مسلمان که سال‌ها روابط صمیمی با هم دارند‌، در فضای مجازی منتشر شده است.

سرهنگ موسی عرب بیان داشت‌: با تلاش همه‌جانبه کارشناسان پلیس فتا و بهره‌گیری از شیوه‌های نوین پلیسی، تعداد ۱۸نفر از عاملان انتشار این گزارش کذب و شایعه در فضای مجازی که ۱۴نفر در شهرستان قشم و ۴نفر آنان خارج از استان و در شهرستان‌های جهرم، شیراز، گناوه و بوشهر بودند شناسایی و در یک عملیات ضربتی دو نفر از عاملان در قشم دستگیر و تلاش پلیس برای دستگیری دیگر متهمان ادامه دارد‌.

کارشناس اجتماعی پلیس هرمزگان اظهار داشت: با بررسی‌های صورت گرفته متاسفانه این خبر با همین عناوین و ادبیات بدون کم و زیاد کردن حتی یک کلمه در سال‌های‌۹۳ و ۹۵ نیز به‌صورت خلاف واقع و کذب به قصد تشویش افکار عمومی در استان یزد در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است‌‌.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان با بیان اینکه عاملان انتشار این شایعه قطعا به زودی به اشد مجازات خواهند رسید‌، از عموم مردم فهیم استان خواست به اخبار و گزارش‌های بی‌اساس منتشره در فضای مجازی هیچ‌گونه توجهی نکرده و ضمن پرهیز از دامن زدن و بازنشر این‌گونه اخبار و شایعات، اخبار صحیح و موثق را از سایت‌ها و کانال‌های رسمی و سازمانی دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *