janson.2

جانسون: پوتین باید در اوکراین شکست بخورد

تصویر روز: نخست وزیر انگلیس در کنفرانس خبری مشترک با صدر اعظم آلمان گفت که پوتین به تهدیدی برای اروپا تبدیل شده و باید در اوکراین شکست بخورد.

به گزارش فارس، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس روز جمعه گفت که لندن و برلین تصمیم گرفتند که تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال کنند.

وی که در کنفرانس خبری مشترک با «اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان صحبت می‌کرد، گفت: «از تصمیم آلمان برای تنوع بخشیدن به منابع انرژی خود و توقف وابستگی به گاز روسیه استقبال می‌کنیم».

جانسون در ادامه اضافه کرد: «پوتین به تهدیدی برای اروپا تبدیل شده است و باید در اوکراین شکست بخورد».

جانسون این موضوع را که ارائه تسلیحات به اوکراین باعث طولانی شدن جنگ می‌شود را رد کرد و گفت که انگلیس به ارسال تسلیحات و تجهیزات دفاعی مفید برای ارتش اوکراین پرداخته است.

وی مدعی شد که پوتین مسئول تشدید اوضاع در اوکراین و هدف قرار گرفته شدن غیرنظامیان اوکراینی بوده و گفت که لندن به اوکراین در دفاع از خود در برابر حملات روسیه ادامه خواهد داد.

شولتز نیز در این کنفرانس خبری به بحران اوکراین اشاره کرد و گفت تصاویری که از بوچا، ماریوپل و دیگر شهرهای اوکراین منتشر می‌شود، وحشتناک و ترسناک است.

وی گفت: «جنگ علیه اوکراین باید فورا متوقف شود و خواستار بازگشایی گذرگاه‌های امن برای ارائه کمک‌ به غیرنظامیان هستیم».

صدر اعظم آلمان افزود: «در حال حاضر بیش از 300 هزار پناهجوی اوکراینی به آلمان وارد شده‌اند».

شولتز تاکید کرد که آلمان به کاهش وابستگی به منابع انرژی روسیه پایبند بوده و واردات زغال سنگی از روسیه به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

وی گفت که پوتین نتوانست به هدف خود در ایجاد گسستگی در غرب و اروپا دست یابد و اتحادیه اروپا و ناتو در برابر روسیه متحد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *